Prawie 1,5 mln zł za jedną kartę Pokemon. Tyle kosztował Charizard

Niezwykle rzadka karta Pokemon została sprzedana przez dom aukcyjny Heritage Auctions. Jej wartość to 336 000 dolarów, co daje równowartość niespełna 1,5 mln złotych. Nie ma wielu takich kart na świecie.

Karty Pokemon
Karty Pokemon
Źródło zdjęć: © Materiały WP

Karta przedstawiająca Charizarda pochodzi z pierwszego angielskiego wydania gry i cieszy się doskonałą oceną PSA GEM-MT 10 - oznacza to stan idealny, karta jest wolna od defektów, czy przebarwień. Według domu aukcyjnego jest to jedna z zaledwie 121 kart, które mogą poszczycić się taką jakością, co bez wątpienia przyczyniło się do tak wysokiej kwoty.


Charizard został wyceniony na 336 tysięcy dolarów, a sprzedaż była częścią większej aukcji, która obejmowała również karty Magic: The Gathering oraz Yu-Gi-Oh! Cała aukcja przyniosła ponad 3,7 mln dolarów zysków.

Wszystko wskazuje na to, że zainteresowanie kartami Pokemon wcale nie maleje. Dość wspomnieć o karcie Pikachu, która została sprzedana za prawie 4 mln złotych. Karty Pokemon, a zwłaszcza te unikatowe, to nie tylko biznes.

Wszędzie tam, gdzie znajdują się duże pieniądze, tam też może dojść do łamania prawa. Doskonałym przykładem jest głośna sprawa włamywacza, który ukradł ze sklepu karty o wartości miliona złotych. Fałszerze są aktywni również jeśli chodzi o kolekcjonerskie karty. Przekonał się o tym, dość boleśnie, popularny youtuber, który zakupił najprawdopodobniej fałszywe karty o wartości kilku milionów dolarów.

Wybrane dla Ciebie
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.