Prawie 4 mln zł za kartę Pokemon. Tyle zapłacili za Pikachu

To najdroższa karta Pokemon, jaką kiedykolwiek sprzedano. Informacja obiega świat i wszystkich zadziwia.

Karta z Pikachu
Karta z Pikachu
Źródło zdjęć: © goldin.co
Marcin Hołowacz

Wygląda niepozornie, ponieważ karta przedstawia Pokemona typu elektrycznego, znanego pod nazwą Pikachu. W tle widać jeszcze Charmandera, a także ładny holograficzny efekt. Fakty są jednak takie, że to bardzo rzadka karta.

Pikachu-Holo Illustrator zostało sprzedane za 900 tys. dolarów

Pikachu-Holo Illustrator zalicza się do grona rzadkich kart, ponieważ wyprodukowano zaledwie 39 sztuk. Jakby tego było mało, rozdawano je wyłącznie w konkursach organizowanych przez Coro Coro Magazine, co miało miejsce w 1997 i 1998 roku. Oczywiście nikt nie wie ile z tych kart przetrwało, więc może ich być znacznie mniej niż wspomniane 39 sztuk.

Wartość karty może być dodatkowo spotęgowana przez to, że autorką ilustracji jest Atsuko Nishida, artystka odpowiedzialna za pierwotny projekt wyglądu Pikachu. Tego typu informacje brzmią imponująco, natomiast czy sprawia to, że karta z rysunkiem powinna mieć cenę na poziomie 900 tysięcy dolarów? Trudno to jednoznacznie stwierdzić, bo poruszamy się już w sferze kolekcjonerskiej.

Na pewno warto zwrócić uwagę na parę rzeczy. Po pierwsze, w Stanach Zjednoczonych odbyła się aukcja, na której pewien nabywca był skłonny zapłacić 900 tysięcy dolarów (prawie 4 mln zł) za rzadką kartę Pikachu-Holo Illustrator. Po drugie, warto mieć na uwadze fakt, że czasem takie aukcje mogą być nieuczciwe i dobrze zachować pewną dozę sceptycyzmu.

Zdarzyły się już ustawione aukcje gier, w których ceny były efektem manipulacji. Współpracujące ze sobą podmioty doprowadzały do tego, że wartość licytowanych przedmiotów była sztucznie podbijania. Na wszelki wypadek warto o tym pamiętać, gdy słyszy się informacje o kolejnych rekordowych sprzedażach i najdroższych w historii transakcjach za kolekcjonerskie przedmioty.

Źródło: goldin.co

pokemonaukcjapikachu

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (36)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.