PlayStation 5. Wasza pytania, nasze odpowiedzi

PlayStation 5. Wasza pytania, nasze odpowiedzi

PlayStation 5. Wasza pytania, nasze odpowiedzi
09.11.2020 11:41, aktualizacja: 02.03.2022 07:46

Zarówno naszą skrzynkę mailową, komentarze na social mediach, jak i wiadomości na profilu Polygamii zasypaliście pytaniami o konsolę Playstation 5. Zebraliśmy je wszystkie i odpowiadamy.

PlayStation 5 najpierw wyjęliśmy z pudełka, potem przyjrzeliśmy się DualSensowi, następnie przetestowaliśmy konsole pod różnymi kątami, a nawet zdążyliśmy zagrać w pierwszy next-genowy tytuł. Ale to tematu nie wyczerpuje. Tym bardziej, że sami macie wiele pytań o PlayStation 5. Odpowiadamy zatem.

Czy konsola obsługuje słuchawki bluetooth? Bez adapterów, transmiterów itp. słuchawki, które łączą się przez bluetooth?

Żadna z konsol nie obsłuży headsetów Bluetooth. Producenci tłumaczą to zbyt wysokimi opóźnieniami. Warto jednak dodać, że obie konsole obsługują zestawy słuchawkowe przez USB i 3,5mm jack.

Mam sporą kolekcję DVD czy będę mógł z PS5 korzystać jak z kina domowego?

PlayStation 5 bez problemu obsługuje płyty DVD (BR też, ale to chyba oczywiste). Nadal jednak nie obsługuje płyt CD. Odpowiadając również na pytania mniej poważne (były takie dwa): winylów też z PS5 nie posłuchacie.

Ile miejsca na dysku mamy do realnego użytku?

Z pudełkowych 825 GB zostaje 667 GB. Z czego niecałe 11 GB zajmuje preinstalowany "Astro's Playroom". Można go bez problemu odinstalować.

Czy da się używać konta PSN na PS4 i PS5?

Tak. Ale nie w jednym momencie. Sony ostro walczy z wszelkimi przejawami multikont i nie pozwala na jednoczesne używanie kont na kilku konsolach.

Czy DualSense działa na PS4?

Moje PlayStation 4 Pro wykryło DualSense'a, oznaczając go jako bezprzewodowy kontroler, ale przyciski nie działały. Podobnie było po podpięciu pada do PC, który wykrywał urządzenie i na tym zabaw się kończyła. Niewykluczone jednak, że po oficjalnej premierze i wypuszczeniu sterowników w świat, DualSense zacznie współpracować z innymi urządzeniami.

Z PlayStation 5 nie działają natomiast pady poprzedniej generacji.

Czy save gry z PS4 działa?

Działa. Ale trzeba go ręcznie zgrać. Można to zrobić ręcznie lub wykorzystać zapisy umieszczone w chmurze w ramach abonamentu PS Plus. Warto przy tym dodać, że z tego poziomu konsola widzi zapisy na PS4 i PS5 osobno.

Czy konsola wspiera słuchawki PlayStation (np. wersje gold lub Platinum) które były wypuszczone podczas żywotności poprzedniej generacji?

Wspiera. Oficjalnie Sony mówi, że wszystkie słuchawki podłączane przez jacka i/lub usb będą działać z PlayStation5.

Macie dodatkowe pytanie? Ślijcie je do nas śmiało.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)