Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

PlayStation 5 po premierze. Są pierwsze problemy

Strona głównaPlayStation 5 po premierze. Są pierwsze problemy
21.11.2020 14:11
PlayStation 5
PlayStation 5
Źródło zdjęć: © Polygamia.pl | Paweł Hekman
bDBrBQHq

Dobre wieści są takie, że większość z nich to kwestie, które rozwiążą zwykłe patche. No i nic (jeszcze) nie dymi. Ale warto wymienić część z nich.

bDBrBQGJ

Podczas testu PlayStation 5 zachwalałem możliwość domyślnego ustawienia języka w grach. Nie jestem wielkim fanem polskiego dubbingu, więc za każdym razem muszę zmieniać go na oryginalny.

PlayStation 5. Testujemy najbardziej pożądaną konsolę na rynku
PlayStation 5. Testujemy najbardziej pożądaną konsolę na rynku

Niestety opcja dostaje "kręćka" w "Marvel's Spider-Man: Miles Morales", w którym przez 90 procent gry postaci mówią w swoim ojczystym języku. Ale od czasu do czasu zdarza się im wplatać zdanie po polsku. Zwłaszcza Moralesowi.

bDBrBQGL

Z kwestii bardziej technicznych. Niektórzy alarmują, że pad nie chce się ładować, gdy konsola jest w stanie uśpienia. Innym konsola ze stanu uśpienia w ogóle nie chce się wybudzić i konieczne jest jej odłączenie od prądu.

Warto również wystrzegać się przed korzystaniem z tylnego portu USB lub LAN do transferu danych z PS4 na PS5. Konsola potrafi się w jego trakcie zawiesić, a wtedy pomoże jedynie przywrócenie jej urządzenia do ustawień fabrycznych.

Jeszcze jeden problem dotyczący samych gier. A konkretniej: "Call of Duty: Black Ops - Cold War". Najnowsza odsłona serii jest tytułem cross-platformowym. W praktyce oznacza to tyle, że możemy go uruchomić na konsolach obu generacji.

Recenzja Call of Duty: Black Ops - Cold War. Tryb fabularny to wywar z czystej zabawy
Recenzja Call of Duty: Black Ops - Cold War. Tryb fabularny to wywar z czystej zabawy
bDBrBQGR

Sęk w tym, że na PS5 domyślnie instaluje się wersja z PS4. A więc bez wsparcia haptycznych wibracji i innych bajerów. I może nie byłby to wyjątkowo uciążliwy problem, gdyby nie fakt, że wersja na PlayStation 4 waży niespełna 100 GB, nowsza natomiast ponad 200 GB. A dysk na PS5 z gumy nie jest.

Znacznie poważniej sprawa zaczyna wyglądać, gdy konsola wyłącza się i wyświetla błąd CE-108262-9. Nie obędzie się wtedy bez kontaktu z Sony bo uszkodzenie może wymagać wymiany sprzętu na inny.

bDBrBQHH