Polskie wydarzenie popkulturowe pod znakiem zapytania [Aktualizacja]

Polskie wydarzenie popkulturowe pod znakiem zapytania [Aktualizacja]
Bartosz Witoszka

13.03.2020 13:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Powodem jest oczywiście koronawirus.

Przyszło nam żyć w ciekawych czasach, w których ludzie przyzwyczajeni do bagatelizowania wszelkich zagrożeń i interesowania się tylko tym, co dzieje się wokół nich, odczuli na własnej skórze, że nadszedł ten trudny okres. Pal licho, czy zagrożenie jest faktycznie realne (jest, ale to w tej chwili nieistotne) – liczy się to, że coraz więcej osób, od których decyzji zależy życie milionów ludzi tak uważa.

Na początku tego tygodnia premier Morawiecki zapowiedział, że wszelkie imprezy masowe zostają odwołane na czas nieokreślony. O ile mecze czy inne tego typu rozgrywki mogą być organizowane bez udziału publiczności i transmitowane przez telewizję czy Internet (jak choćby tegoroczny IEM), tak w przypadku koncertów lub targów nie będzie to takie proste. W końcu po co organizować Pyrkon, skoro nie będzie na nim ludzi?

Obraz

Teoretycznie Poznańskie Targi Fantastyki nie podpadają pod ten zakaz ( przynajmniej według ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych), to organizatorzy zaktualizowali wczoraj oświadczenie dotyczące koronawirusa. Pyrkon 2020 na razie nie jest odwołany, ale z wpisu wynika, że cały czas trwają dyskusje na ten temat:

Warszawiacy z kolei wolą dmuchać na zimne i tak szósta edycja Comic Conu z kwietnia została przełożona na listopad, a konkretnie na weekend od 20 do 22 dnia wspomnianego miesiąca. Organizatorzy poinformowali o tym za pośrednictwem swojego facebookowego fanpage’a, zaś sama decyzja spotkała się z dużą wyrozumiałością ze strony zwiedzających, w tym osób, które zdążyły już zakupić vouchery i bilety na spotkania z danymi gwiazdami.

Krakowski Park Technologiczny, organizator Digital Dragons, nie podjął na razie tak drastycznych kroków, ale rozważa przełożenie lub skasowanie tegorocznej edycji, a pierwszą oznaką w tym temacie może być przełożenie zajęć Digital Dragons Academy organizowanych w warszawskim Google Campus. Marcowe warsztaty “Art in Games” i kwietniowe “Technologie w grach” mają się odbyć w wakacje, ale konkretnych terminów na razie nie podano.

Napisaliśmy również do organizatorów Pixel Heaven (data wydarzenia to 29-31 maja), czy planują przełożyć lub odwołać tegoroczne święto indyków i jeśli zdecydują się na komentarz w tej sprawie, to na pewno zaktualizujemy wpis.

[Aktualizacja #1]

Organizator Pixel Heaven poformował, że impreza zostaje przełożona i odbędzie się w dniach 2-4 października tego roku.

[Aktualizacja #2]

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami przełożona została również tegoroczna odsłona Digital Dragons, o czym poinformował dziś Karkowski Park Technologiczny. Targi mają się odbyć w dniach 14-15 września.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)