Tworzy drewniane zakładki z motywem z gier. Pracami Polaka zachwycił się Reddit

Tworzy drewniane zakładki z motywem z gier. Pracami Polaka zachwycił się Reddit

Tworzy drewniane zakładki z motywem z gier. Pracami Polaka zachwycił się Reddit
Adam Bednarek
10.03.2021 16:18

Tak można połączyć pasję i pracę. Drewniane zakładki do książek podbijają internet, a w rozmowie z Polygamią ich twórca zdradza, jak powstają i skąd wziął się pomysł na nietypowy gadżet.

Wszystko zaczęło się od… potrzeby. 

- Za zakładki do książek często służyły mi bilety lub jakieś paragony, bo lubiłem czytać w komunikacji miejskiej - opowiada w rozmowie z Polygamią Karol Zieliński, którego drewnianymi zakładkami zachwycili się nie tylko grupowicze polskiej grupy o Nintendo Switch, ale też Reddit

Znajomy pomógł tchnąć życie w pomysł. Udostępnił próbki cienkiej, finlandzkiej sklejki - "idealnej do właśnie takich drobnych projektów, ale jednocześnie trudno dostępnej".

- Z mojego researchu wynika, że jest to dość unikatowy materiał w Polsce i nikt za bardzo go nie używa. Mowa oczywiście o grubości 1mm, bo grubszych sklejek jest mnóstwo - mówi mi autor profilu "Karol Tworzy". 

Plan, aby stworzyć drewnianą zakładkę z motywem z gry, może mieć każdy. Nie każdy ma jednak techniczne możliwości. Karol mógł połączyć pracę z hobby. 

Od wesela do Cyberpunka

Jak sam opowiada, pracuje głównie w drewnie. Wykonuje ozdoby do domów i te związane z różnymi uroczystościami, tworzy napisy, toppery czy ozdoby weselne i nawiązujące do wydarzenia gadżety, jak drewniany pendrive. Jako że w ślubnej branży ostatnio przestój, lukę zapełniły gry. 

Najpierw była potrzeba, a potem pasja

- Mam zakładki z mapą piratów, kosmosem, różnymi zwierzakami. "Hollow Knight" poszedł pod laser jako pierwszy, bo go po prostu uwielbiam i w sumie nawet nie miał iść na sprzedaż - tłumaczy twórca. 

Wzory tworzy laser CO2, który wykorzystuje wiązkę laserową do cięcia i wypalania/grawerowania. 

Efekt zachwyca. Karol swoimi projektami pochwalił się na polskiej grupie fanów Nintendo, wcześniej zaś przedstawił prace na Reddicie. Odzew był na tyle pomyślny, że gry otworzyły nową furtkę do zarobku. 

345364790187601146

- Sklep na platformie Etsy póki co czeka na rozkręcenie się, wszystko przez awarię lasera. Jest trochę zastoju, ale liczę, że w następnym tygodniu wszystko ogarnę i będę mógł pracować pełną parą.

Co na to twórcy, że wykorzystuje się grafiki z ich gier w celach jednak komercyjnych? Niektóre nie trafią na sprzedaż. Na przykład zakładka inspirowana "Cyberpunkiem 2077" powstała ze względów czysto reklamowych - autor po prostu chciał podczepić się pod głośną premierę, by wykorzystać szum związany z wydarzeniem i zareklamować swoje umiejętności. 

Z kolei np. twórcy "Hollow Knight" nie mają problemu z taką fanowską aktywnością. - O ile nie wchodzą w rachubę całe palety towaru - dodaje Karol. 

Jeżeli jesteście zainteresowani pracami Karola, warto obserwować go w mediach społecznościowych: na Facebooku i Instagramie. Tam na pewno pojawią się informacje, jeśli sklep ponownie wystartuje.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)