Piranha Bytes w rękach THQ. Może to skłoni ich do wydania nowego Gothica?

Strona głównaPiranha Bytes w rękach THQ. Może to skłoni ich do wydania nowego Gothica?
23.05.2019 10:49
Piranha Bytes w rękach THQ. Może to skłoni ich do wydania nowego Gothica?
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski

Zmiana na pewno zapewni ekipie większy komfort pracy.

bEJpMBqZ

Ekspansja THQ Nordic wciąż trwa. Firma w ostatnim czasie przejęła między innymi stojące za Kingdom Come Deliverance studio Warhorse, twórców kultowego Outcasta, autorów Carmageddonu, ale też najnudniejszej zdaniem Dominika marki dekady, czyli Kingdoms of Amalur: Reckoning. A mówmy tu tylko o historii najnowszej, podbojów firmy nie sposób już streścić w jednym krótkim akapicie. Kolejnym celem na liście okazało się studio Piranha Bytes, autorzy Gothiców oraz Risena.

Oczywiście złożone przy tej okazji przez THQ Nordic obietnice są stałe. Studio otrzyma pełną swobodę twórczą i działać będzie w niezmienionym składzie, a zmieni się głównie tyle, że firma nie będzie martwić się o finanse. Co prawda oznacza to rezygnację z części zysków, ale przynajmniej Piranie nie będą musieli sami zastanawiać się jak związać koniec z końcem. Wiemy natomiast, że z tym bywały nieraz w przypadku studia duże problemy... Kto wie, może oznaczać będzie to skok technologiczny w ich grach?

325372403444430812

Czym zajmie się Piranha Bytes pod skrzydłami nowego developera, tego jeszcze nie wiemy. Oczywiście każdy chciałby chyba, żeby wreszcie był to tak mocno wyczekiwany nowy Gothic. Od ostatniego w sumie wydarzyły się już trzy Riseny oraz Elex. Z drugiej strony mówi się też o tym, że studio chce kontynuować Eleksa. Raczej wątpliwe żeby nawet pod skrzydłami wielkiego wydawcy ekipa porwała się na jednoczesne tworzenie dwóch projektów. Czekamy zatem na informację co dalej.

bEJpMBrb

Krzysztof Kempski

Udostępnij:
bEJpMBrX