Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

People Can Fly: wejście na giełdę, 2 nowe gry do 2024 i niepokojący zapis o Outriders [Aktualizacja]

Strona głównaPeople Can Fly: wejście na giełdę, 2 nowe gry do 2024 i niepokojący zapis o Outriders [Aktualizacja]
30.11.2020 14:46
Outriders
Outriders
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
bDKeDlRy

To już nie plotki, a fakty. People Can Fly opublikowało prospekt emisyjny i w 2021 r. zamierza wkroczyć na GPW. Biznes to jedno - co nowego z grami? Twórcy pochwalili się, że robią w tym momencie aż trzy gry. Ta, która jest już niemal gotowa, może być znów opóźniona.

bDKeDlQR

I od tego zacznijmy. Gdy na początku 2020 pokazano w pełnej krasie "Outriders", studio nie wahało się powiedzieć, że gra ukaże się już pod koniec tego roku. Mało konkretne "koniec roku 2020" słusznie sugerowało, że może nastąpić korekta daty. W październiku stwierdzono, że "Outriders" trafi do sklepów 2 lutego 2021.

Tymczasem wydany przez People Can Fly prospekt emisyjny stawia sprawę jasno. W sekcji "Jakie są kluczowe ryzyka właściwe dla emitenta?" wymienione są najróżniejsze wydarzenia, które mogą się przytrafić zespołowi i sprawić, że premiera zostanie przeniesiona. Większość z nich ciężko traktować inaczej niż jako ochronny bufor. Ale jest wyjątek.

Emitent nie może również wykluczyć dalszego przesunięcia premiery gry "Outriders" z powodu czynników zewnętrznych w stosunku do Grupy, takich jak, przede wszystkim pandemia spowodowana przez COVID-19. W ocenie Grupy istotność opisanego ryzyka jest wysoka, natomiast prawdopodobieństwo dalszego przesunięcia premiery gry "Outriders" jest średnie.

bDKeDlQT

"Średnie prawdopodobieństwo" brzmi jak 50 proc. szansy na taką ewentualność. Jak wiemy, w listopadzie pandemia w Polsce przybrała na sile i pojawiła się olbrzymia, dzienna liczba zakażonych. Nie zdziwcie się więc, jeśli "Outriders" zostanie znów przesunięte, a COVID-19 będzie podany jako przyczyna.

Outriders będzie miało najlepszy system rozwoju postaci i broni w historii strzelanek [Tylko u nas]
Outriders będzie miało najlepszy system rozwoju postaci i broni w historii strzelanek [Tylko u nas]

[AKTUALIZACJA]

O ewentualność przesunięcia daty premiery spytaliśmy samo People Can Fly, które napisało nam: "Nie można powyższego interpretować jako 50% szans na przesunięcie premiery 'Outriders'". I mamy nadzieję, że tak właśnie będzie!

bDKeDlQZ

Gra dla Square Enix i Take-Two

Podobnie jak Flying Wild Hog, PCF nie inwestuje wyłącznie w jedną premierę. Od pewnego czasu wiadomo, że tworzona jest druga gra AAA, której wydawcą będzie również japońskie Square Enix.

Produkcja powstanie w filii w Nowym Jorku, w której pracuje ponad 30 osób (dane z października 2020), a wspomoże ją dywizja z kanadyjskiego Montrealu. Nie mamy natomiast pojęcia, co będą tworzyć. Zdrowy rozsądek każe podpowiadać, że nie będzie to kolejna strzelanka w klimatach sci-fi.

Ale to nie koniec. Dopiero teraz na światło dzienne wychodzi informacja, że People Can Fly już w lipcu 2020 zawarło umowę z wielkim Take-Two na stworzenie jeszcze jednej gry, na razie istniejącej pod kryptonimem "Project Dagger". O tym projekcie również nie wiadomo nic, poza tym, że ma być "grą akcji z gatunku RPG", a zapis w prospekcie sugeruje, że również będzie to projekt AAA.

bDKeDlRa

AAA, Take-Two, RPG? Nie wiem jak wy, ale ja tu czuję odkopanie jakiejś lekko zapuszczonej marki. Może "BioShock?

Co istotne - obie gry, wedle aktualnych umów, mają ukazać się do końca 2024 roku. Jeśli chodzi o samo wejście na giełdę, do 3 grudnia trwają zapisy od inwestorów indywidualnych. Jak zauważa PolskiGamedev.pl, "spółka chce pozyskać 85-95 mln, a przy maksymalnej cenie w ofercie (46 zł) może ona liczyć na kapitalizację na poziomie 1,36 mld zł".

670 tys. na badanie polskości w grach. Rozmawiamy z autorem projektu
670 tys. na badanie polskości w grach. Rozmawiamy z autorem projektu
bDKeDlRP