Pełne mecze FIFA 22. Gameplay zawodowców. Są już pewne obawy

Strona głównaPełne mecze FIFA 22. Gameplay zawodowców. Są już pewne obawy
04.09.2021 14:32
Zwiastun rozgrywki FIFA 22
Zwiastun rozgrywki FIFA 22
Źródło zdjęć: © YouTube

Zbliża się premiera FIFA 22. W związku z tym do sieci trafiają nowe materiały. Tym razem otrzymaliśmy dwa pełne mecze rozegrane przez zawodowców. Jeden z nich może wzbudzać obawy graczy.

To, że FIFA 22 będzie hitem sprzedaży, jest pewne. Co roku nim jest. Jednak czy to będzie "ta FIFA", jak mawiają fani tej produkcji? Najnowszy gameplay wersji na PS5 trafił do sieci. EA Sports prezentuje na nim dwa pełne mecze rozegrane przez zawodowych graczy FIFA. Pierwszy z nich to klasyczny mecz jeden na jednego, w drugim grają duety.

Dla większości graczy znacznie bardziej miarodajne są mecze 1 vs 1. Wynika to ze specyfiki rozgrywki. Gdy jedną drużyną steruje więcej niż jedna osoba, znacznie trudniej ocenić zachowanie sztucznej inteligencji i łatwiej o prowokowanie błędów.

W obu meczach można zauważyć względnie niskie tempo rozgrywki. Dla mnie to dobra informacja. Niestety to samo widzimy w FIFA od kilku lat i zawsze krótko po premierze sytuacja ulega zmianie. Rozgrywka przyspiesza, tempo zyskuje na znaczeniu i gra staje się znacznie mniej przyjemna.

W pierwszym spotkaniu zmierzyli się ze sobą Tekkz i Hashtag Tom. W samej grze nie widać rewolucji, którą miał przynieść system Hypermotion. Widać natomiast jeden element rozgrywki, który może być wyjątkowo uporczywy dla graczy. Mianowicie - obie bramki, które zdobył Hashtag Tom, padły po finezyjnym strzale z dystansu. Oba strzały zostały oddane z niemal tego samego miejsca.

Być może jest za wcześnie na pesymistyczne oceny, ale wiemy, że niejednokrotnie zdarzało się, że pewien aspekt rozgrywki był wyraźnie bardziej efektywny, niż pozostałe. Czy w tym roku znów będą to strzały finezyjne? Oby nie.

Drugie ze spotkań, które rozegrane było w duecie, nie przyniosło zbyt wielu odpowiedzi. Jak wspominałem - ten rodzaj meczów jest znacznie mniej miarodajny dla standardowego gracza. Mimo to warto zobaczyć jak prezentują się duety DUX Gaming i Team Gullit.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)