Zmien skórke
Logo Polygamii

Paranoid to… nowy polski horror od autorów Agony

Czy tym razem uda się dostarczyć coś lepszego?

Dokładnie tak. Nie przywidziało Wam się. Jest wtorek 6 listopada, a Madmind chwali się pełnoprawnym zwiastunem swojej nowej gry i jeszcze zachęca, żeby do listy życzeń od razu ją dorzucić. Nowy projekt nosi tytuł Paranoid, wespnie się tym razem na ziemię, nieco bardziej namacalny będzie. Protagonista, Patrick Calman, popada w ciężkie używki po utracie najbliższych. Nagle odbiera telefon od siostry, której nie widział trzynaście lat (hej, James!), rzeczywistość dookoła zaczyna się wykrzywiać, po korytarzach klatki schodowej czegoś, co wygląda jak obskurny hotel lub apartamentowiec, przechadzają się nagle demoniczne panienki lekkich obyczajów, więc, oczywiście, śmigasz nagle w tradycyjną mieszankę horroru oraz skradanki.

Normalnie byłbym w stanie uwierzyć, że zrozumieli swoje wcześniejsze błędy, bo ja generalnie empatyczny jestem, ale do diaska – nawet nie opadł ostatni kurz z Agony. Dopiero co wyszła (obecnie już darmowa dla posiadaczy zwykłego Agony) wersja Unrated, która miała spróbować zatuszować niedokończonego klocka jeszcze większą makabrą na ekranie. Ale nawet cały mur z noworodków w środku krainy nawiedzonych odbytów nie zmieni faktu, że gra poleciała tylko na fali kontrowersji, wyciągnęła z niej, co mogła, wystrzeliła w konsolowców jeszcze mniej dopracowanym portem, a autorzy jak gdyby krzyknęli już: „tak naprawdę to od dawna dłubiemy nad drugą produkcję”.

A zatem róbcie, jak chcecie. Ja na razie nie mam żadnego zaufania do Paranoid. Rozgrywka na powyższym materiale wcale nie porywa. i dopiero co grałem we dwa polskie horrory ze sceny indie. Chwilowo mi wystarczy.

Więcej na temat:

6
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
4 Odpowiedzi
5 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
TomekDutkiewicz
Użytkownik

W związku z tym, że news pana Adama Piechoty zawiera liczne przekłamania, postanowiłem naprostować kilka z nich. Przekłamania dziwią tym bardziej, że Polygamia, jak każdy inny serwis o grach, został zaopatrzony w szczegółowe informacje na temat tego projektu (Paranoid). 1. Opisany przez Pana rys fabularny jest nieprawdziwy i zawiera informacje dopisane przez pana. Np: “rzeczywistość dookoła zaczyna się wykrzywiać, po korytarzach obskurnego hotelu przechadzają się jakieś demoniczne panienki lekkich obyczajów i śmigasz w tradycyjną mieszankę horroru oraz skradanki.” 2. “Dopiero co wyszła (niedarmowa!) łatka Unrated”. Dwie nieprawdziwe informacje w jednym zdaniu. Agony Unrated nie jest łatką, lecz osobną produkcją, znacznie… Czytaj więcej »

krissu88
Użytkownik

Proszę zignoworwać opryskliwe docinki zawarte w tym “tekście”. W ostatnim czasie odwaliliście kawał świetnej roboty, i tylko to się liczy.

Wojciech
Użytkownik

Panie Tomaszu, redaktor piszący ten materiał ma pełne prawo wyrazić swoje, subiektywne zdanie. Jako gracz-konsument, tak samo odbieram wydanie następnej gry zaledwie kilka miesięcy po premierze poprzedniej. Natomiast Pana komentarz jest tutaj bardzo nie na miejscu. Jeśli chce Pan uleczyć wizerunek Agony to ma Pan swoje media a nie komentarze na portalu gdzie redaktorzy mogą wyrazić swoją opinię. Kiedy Wy – wannabe PRowcy/Game Lead Director/whoever moze pisac w mediach – nauczycie się ze ingerencja tego typu w opinie na portalach wpływa negatywnie na odbiór całej Waszej firmy. Proszę wziąć się w garść, zrobić dobrą, dopracowaną grę. I cieszyć się zarobkami… Czytaj więcej »

gseed
Użytkownik

CEO wchodzi na portal i zaczyna wojenkę w komentarzach pod artykułem na temat swojej gry.

To nie wygląda zbyt dobrze. Wygląda jak akt desperacji.

Bartosz Stodolny
Użytkownik

Panie Tomaszu, dziękuję za komentarz oraz maila, którego wysłał pan do redakcji. Jednocześnie pozwolę sobie zauważyć, iż powaga zarówno sytuacji, jak i piastowanych przez nas obu stanowisk w spółkach, nie wspominając już o profesjonalizmie, wymagają, aby tego typu sprawy załatwiane były między nami, a nie podnoszone publicznie.

W związku z powyższym pragnę poinformować, iż otrzyma pan ode mnie odpowiedź w formie mailowej najpóźniej do piątku 9 listopada bieżącego roku.

C.C. Stellar
Użytkownik

Wygląda całkiem OK. Akurat lubię horrory, w których można walczyć, a nie tylko się ucieka. Agony miało fajny zamysł, ale gameplay i mechanika mocno trąciły myszką (nie grałem w Unrated). Liczę, że studio zrobi krok do przodu w tym temacie. No i życzę mniej dramy na premierę, hehe.

Popularne wpisy

Popularne Gry