The Medium: polski horror ponownie bryluje na konferencji Microsoftu

Mamy nowy gameplay. Bardziej "rare" niż tylko "medium".

The Medium: polski horror ponownie bryluje na konferencji Microsoftu

23.07.2020 | aktual.: 23.07.2020 20:47

The Medium to tytuł, który już zdążył zadebiutować na wcześniejszym wydarzeniu Microsoftu. Psychologiczny horror krakowskiego Bloober Team to nietuzinkowa gra, w której akcja toczy się w dwóch równoległych światach jednocześnie.

Po raz pierwszy mogliśmy bliżej przyjrzeć się, jak działa w praktyce ten patent na Xbox Games Showcase w krótkiej prezentacji rozgrywki.

Całość wygląda bardzo obiecująco i budzi lekkie skojarzenia nie tylko z Silent Hillem, ale i w sumie Eternal Darkness oraz ze światem spektralnym z Soul Reaver.

Inspiracją dla gry jest m.in. twórczość Zdzisława Beksińskiego, a za muzykę odpowiada kompozytor Silent Hill, Akira Yamaoka wraz z Arkadiuszem Reikowskim (Layers of Fear 1/2, Blair Witch, Observer, czy Vampire the Masquerade: Coteries of New York).

Protagonistką Medium jest Marianne, która jest, jak to tytuł dosłownie wskazuje, medium potrafiącym jednocześnie okupować świat rzeczywisty oraz duchowy.

Medium będzie tytułem startowym na Xbox Series X, który początkowo będzie dostępny na konsolach wyłącznie u Microsoftu. Nie wiemy póki co, jak długie będzie to okienko "ekskluzywności".

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.