The Medium: polski horror ponownie bryluje na konferencji Microsoftu

The Medium: polski horror ponownie bryluje na konferencji Microsoftu

The Medium: polski horror ponownie bryluje na konferencji Microsoftu
23.07.2020 19:05, aktualizacja: 23.07.2020 20:47

Mamy nowy gameplay. Bardziej "rare" niż tylko "medium".

The Medium to tytuł, który już zdążył zadebiutować na wcześniejszym wydarzeniu Microsoftu. Psychologiczny horror krakowskiego Bloober Team to nietuzinkowa gra, w której akcja toczy się w dwóch równoległych światach jednocześnie.

Po raz pierwszy mogliśmy bliżej przyjrzeć się, jak działa w praktyce ten patent na Xbox Games Showcase w krótkiej prezentacji rozgrywki.

Całość wygląda bardzo obiecująco i budzi lekkie skojarzenia nie tylko z Silent Hillem, ale i w sumie Eternal Darkness oraz ze światem spektralnym z Soul Reaver.

Inspiracją dla gry jest m.in. twórczość Zdzisława Beksińskiego, a za muzykę odpowiada kompozytor Silent Hill, Akira Yamaoka wraz z Arkadiuszem Reikowskim (Layers of Fear 1/2, Blair Witch, Observer, czy Vampire the Masquerade: Coteries of New York).

Protagonistką Medium jest Marianne, która jest, jak to tytuł dosłownie wskazuje, medium potrafiącym jednocześnie okupować świat rzeczywisty oraz duchowy.

Medium będzie tytułem startowym na Xbox Series X, który początkowo będzie dostępny na konsolach wyłącznie u Microsoftu. Nie wiemy póki co, jak długie będzie to okienko "ekskluzywności".

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)