Lekko ocenzurowane Agony już wkrótce zaprosi nas na wizytę w piekle

Strona głównaLekko ocenzurowane Agony już wkrótce zaprosi nas na wizytę w piekle
20.04.2018 18:34
Lekko ocenzurowane Agony już wkrótce zaprosi nas na wizytę w piekle
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
bDXBreGK

Nie porzucajcie wszelkiej nadziei wszyscy, którzy tu wchodzicie. Premiera już blisko.

bDXBreGd

Dystrybutor Agony, firma Koch Media, poinformowała o tym, że na wyprawę do piekła wybierzemy się 29 maja. To już trzecia podana przez developera data premiery, tym razem już jednak ostateczna. Gra uzyskała wreszcie złoty status. Z tej okazji ukazał się także nowy trailer.

Agony - Announcement Trailer

Ostatnią przeszkodą, jaka stanęła twórcom na drodze, była konieczność przerobienia paru scen, by uniknąć oznaczenia wiekowego „tylko dla dorosłych”. Takowe w większości krajów na świecie jest w zasadzie pocałunkiem śmierci dla dystrybucji. Kategoria wiekowa może doprowadzić nawet do odmowy współpracy ze strony Sony czy Microsoftu.

bDXBreGf

Nic dziwnego w przypadku gry, w której lokacje zbudowano z ludzkich szczątków, a przeciwnicy to też w większości zdeformowani ludzie. W oficjalnym komunikacie twórcy napisali, że zdają sobie z tego sprawę, zatem prace nad „cenzurowaniem całości” trwają już od dawna. Developerzy stawiają na jak najmniejsze możliwe modyfikowanie scen, zamiast zastępowanie ich planszami o misiach koala.

325536085923280860

Dla graczy niegodzących się z jakąkolwiek formą cenzury, najlepsza będzie wersja PC, w której tuż po premierze pojawi się opcja wyłączenia wprowadzonych zmian. Różnice sprowadzać się będą do szczegółów typu bardziej soczyste ustawienie kamery. Pomimo zmian, i tak gra będzie delikatnie mówiąc sugestywna –  o niektórych "atrakcjach" możecie poczytać w tekście Patryka.

Krzysztof Kempski

bDXBreHb