New World pali karty graficzne za 10 tysięcy? Są takie doniesienia

New World pali karty graficzne za 10 tysięcy? Są takie doniesienia

New World, MMO od Amazona
New World, MMO od Amazona
Źródło zdjęć: © newworld.com
21.07.2021 16:28

New World to gra MMO wyprodukowana przez Amazona. Dostępna jest obecnie w ramach zamkniętej bety. Opinie są różne, ale niepokoić mogą głosy, że granie w tę produkcje może uszkadzać karty graficzne.

PCGamer informuje o problemach graczy New World od Amazona. Według dziennikarzy część osób narzeka na problemy sprzętowe związane z nową grą MMO od Amazon Games. Podobno nie radzą sobie z nią nawet najmocniejsze karty graficzne.

Według informacji przekazanych przez redakcję PCGamer New World potrafi uszkodzić karty graficzne RTX 3090, które w Polsce obecnie kosztują około 10 tysięcy złotych. Jest to obecnie najmocniejszy model Nvidii dostępny na rynku, więc możliwość uszkodzenia go przez zwyczajną grę jest co najmniej zaskakująca.

Skargi na uszkodzenia kart graficznych pojawiają się na Reddicie oraz na Twitterze. Sytuacja wydaje się nieprawdopodobna. Trudno uwierzyć, by twórcy gry aż tak bardzo nie poradzili sobie z optymalizacją produkcji. Skąd jednak bierze się możliwość uszkadzania najpotężniejszych kart graficznych na rynku przez, co by nie mówić, zwykłą grę?

Dziennikarz PCGamer podejrzewa, że problem może wiązać się z działaniem gry podczas przebywania w menu. Wtedy to klatki na sekundę rosną w nieskończoność, co powoduje ogromne obciążenie karty graficznej. Jednym z rozwiązań podawanych przez graczy New World, jest ustawienie ograniczenia do 60 FPS.

Miejmy nadzieję, że kwestia ta zostanie wyjaśniona jak najszybciej. Jeżeli doniesienia o uszkodzeniach kart graficznych was niepokoją, najbezpieczniej będzie poczekać z graniem do zakończenia bety lub do pojawienia się oficjalnego stanowiska firmy.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)