Najwyżej ocenianą grą tego roku według serwisu Metacritic jest...

Najwyżej ocenianą grą tego roku według serwisu Metacritic jest...

Najwyżej ocenianą grą tego roku według serwisu Metacritic jest...
Krzysztof Kempski
02.01.2019 16:09

Udawajmy zaskoczonych.

W trend noworocznych podsumowań i zestawień wpisuje się też Metarcitic. Popularny agregat z ocenami przygotował krótki raport, omawiający sytuację na rynku gier. Strona zaprezentowała nam przede wszystkim listę gier, jakie w minionym roku uzyskały oceny na poziomie 90 punktów (z podziałem na platformy). W tym roku królowało zdecydowanie Red Dead Redemption 2, niezależnie od platformy ocenione przez recenzentów na imponujące 97 punktów.

Nie jest to najwyższy wynik wszech czasów, Rockstar przykładowo przegrał o 1 punkt z Grand Theft Auto IV czy Tony Hawk's Pro Skater 2, a najwyżej ocenianą grą wszech czasów wciąż pozostaje Ocarina of Time z wynikiem 99. Imponujące średnie na poziomie 94 wykręciły też Celeste oraz nordycki God of War. Pełna lista gier poniżej:

Obraz

Warto rzucić też okiem na ogólne podsumowanie. W minionym roku najwięcej premier zaliczył... Switch (519 gier). Co można jednak zrozumieć przez pryzmat wielu portów gier z zeszłych lat. Najmniej premier ukazało się natomiast na Xboksie One (zaledwie 310), ale za to średnia ocena gier z tej platformy (podobnie jak na pstryczku) wynosi 70,8. To delikatnie więcej od PlayStation 4, gdzie średnia ocena wszystkich 407 gier wyniosła dokładnie 70. Najlepiej pod względem not ma się jednak PC, które przy 378 premierach zdobyło wynik 72,3:

Obraz

I jeszcze słowo o grach z listy ocenionych na 90. Zaledwie jedna z nich (Into the Breach) to ocena za wersję PC. Po 7 tytułów na liście najlepszych ma PS4 oraz Xbox One, a z 9 króluje Switch. PC to natomiast król w kategorii "gry ekskluzywne ocenione na co najmniej 75 punktów". Dzięki wielu niedostępnym na innych platformach indykom, aż 33 tytuły pecetowe załapały się w tej kategorii. Z kolei PS4 ma takich gier 13, a Switch 10. Xbox w tej konkretnej kategorii ze względu na ostatnią politykę Microsoftu się natomiast już nie liczy.

Przy okazji przypominam też o naszym podsumowaniu 2018 roku. Dziś przedstawiliśmy początek naszego zestawienia najlepszych gier tego roku, a kolejne już wkrótce. Zdradzę tylko, że wyszła nam z tego dość ciekawa lista i na pewno niespodzianki nie kończą się na dzisiejszej trzeciej dziesiątce...

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)