Kolejny news z gatunku „THQ Nordic przejęło studio X”

Kolejny news z gatunku „THQ Nordic przejęło studio X”

Kolejny news z gatunku „THQ Nordic przejęło studio X”
Tatiana Kowalczyk
14.08.2019 14:14

Tym razem mowa o studiach w liczbie mnogiej - przede wszystkim twórcach Darksiders i Milestone Interactive.

Losy THQ Nordic potoczyły się w nieoczekiwanym kierunku; lata temu, gdy THQ ogłaszało upadłość, kto by pomyślał, że zacznie działać pod wspólnym szyldem wraz z Nordic, rozsrastając się do takich rozmiarów. Ekspansja trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, żeby THQ Nordic zamierzało zwolnić tempa – właśnie usłyszeliśmy, że wykupili dwa kolejne studia.

Po pierwsze padło na na Gunfire Games, odpowiadające za Darksiders II: Deathinitive Edition czy Darksiders III. THQ Nordic przewiduje, że inwestycja się zwróci w ciągu 3-4 lat.

David Adams, szef Gunfire Games, powiedział dyplomatycznie:

Po drugie THQ Nordic kupiło także włoskie studio zajmujące się tworzeniem wyścigówek – Milestone Interactive, czyli twórców MotoGP, RIDE i Monster Energy Supercross – za 55,8 milionów euro.

Darksiders III - Release Trailer

I po trzecie, już ostatnie - zainwestowali w udziały w Goodbye Kansas Game Invest, zdobywając prawa do BioMutanta i gier pięciu mniejszych ekip – Palindrome Interactive, Fall Damage, Neon Giant, Kalvari i Framebunker.

W ostatnim czasie THQ Nordic przejęło również markę Outcast, czeskie studio odpowiedzialne za Kingdom Come Deliverance, Piranha Bytes, devów od Carmageddona czy Kingdoms of Amalur: Reckoning – a to tylko wierzchołek góry, na którą składają się ich inwestycje.

Tatiana Kowalczyk

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)