Kolejne gry za darmo. Klasyka totalna

Strona głównaKolejne gry za darmo. Klasyka totalna
15.07.2021 12:29
Syberia
Syberia

Tym razem do bezpłatnego źródełka dołącza platforma Gog.com. To tam możemy sięgnąć po lekturę obowiązkową z nieco zakurzonego gatunku klasyki point-and-click. Tradycyjny pośpiech jest wysoce wskazany.

bELBkeRh

Do 17 lipca do godziny 15.00 czasu polskiego z Gog.com możecie pobierać za darmo pierwszą i drugą część gry Syberia.

Kluczową postacią w przypadku obu odsłon tej klasyki przygodowych gier point-and-click jest Benoit Sokal, belgijski pisarz, twórca komiksów, artysta, który niestety zmarł pod koniec maja.

Nie żyje Benoit Sokal. Twórca Syberii miał 66 lat
Nie żyje Benoit Sokal. Twórca Syberii miał 66 lat
bELBkeRj

Czas na nadrobienie gier Syberiai Syberia 2 jest o tyle ciekawy, że w grudniu ma pojawić się czwarta odsłona serii (zapomnijmy o "trójce") - Syberia: The World Before, będąca prequelem do pierwszych przygód Kate Walker.

Obie odsłony, które znajdziecie na GoG-u gry dziś zaliczane są do klasyki przygodówek i chociażby z tego powodu warto po nie sięgnąć. Warto również dodać, że Syberia 1 i 2 są w pełni zlokalizowane.

Czy klasyczne przygodówki są jeszcze potrzebne? Gry i ich (marne) fabuły
Czy klasyczne przygodówki są jeszcze potrzebne? Gry i ich (marne) fabuły

Gry trafiły do bezpłatnej puli nie bez przyczyny. Obecnie na GoG-u trwa "Tydzień Francuskich Gier", a wraz z nim pojawiła się również długa lista przecenionych tytułów. Jest też trzecia, darmowa gra Symphonia. Tytuł wyszedł spod rąk francuskich studentów, którzy przygotowali nietypową, bo muzyczną przygodę.

Udostępnij:
bELBkeSf