Nintendo Switch przegania Game Boya. Właśnie pękła kolejna bariera

Nintendo Switch przegania Game Boya. Właśnie pękła kolejna bariera

Nintendo Switch
Nintendo Switch
Źródło zdjęć: © Polygamia | Sebastian Barysz
04.01.2023 13:48

Nintendo Switch nieoficjalnie detronizuje Game Boya, jeśli chodzi o liczbę sprzedanych egzemplarzy – tak wynika z wyliczeń zaprezentowanych przez VGChartz. Tym samym konsola zajmuje trzecie miejsce w rankingu wszechczasów.

Co prawda sprzedaż Nintendo Switch ostatnio nieco wyhamowała, aczkolwiek i tak można mówić o sporym zainteresowaniu. Jeśli przyjrzymy się najnowszym liczbom (nieoficjalnym), to nie pozostanie nic innego jak pogratulować japońskiemu przedsiębiorstwu.

Portal VGChartz podzielił się własnymi wyliczeniami, z których wynika, że łączna sprzedaż Nintendo Switch (oryginalny wersja, Lite oraz OLED) przebiła wynik uzyskany przez Game Boya (włącznie z Game Boy Color).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Liczby mówią same za siebie

Spójrzmy więc na nieoficjalne wyliczenia. Biorąc pod uwagę grudniową sprzedaż wynika, że do tej pory sprzedano 118,99 mln egzemplarzy Switcha. Natomiast Game Boy zakończył swój żywot z wynikiem 118,69 mln sztuk.

Nintendo Switch na podium

W praktyce oznacza to, że Nintendo Switch melduje się na najniższym stopniu podium w klasyfikacji najlepiej sprzedających się konsol. Pierwsze miejsce dzierży PlayStation 2 (155 mln sprzedanych egzemplarzy), a tuż za nim Nintendo DS (154,02 mln). Jeśli omawiane liczby zostaną potwierdzone, to oficjalnie Game Boy ustąpi Nintendo Switch i spadnie na czwartą lokatę.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)