Ile EA zarobiło na trybie Ultimate Team?

Ile EA zarobiło na trybie Ultimate Team?

FIFA 21
FIFA 21
Źródło zdjęć: © origin.com
28.05.2021 09:25

Analityk branży gier Daniel Ahmad upublicznił dane, które informują nas o zarobkach firmy Electronic Arts z trybu Ultimate Team. Suma, o której mowa sięga 1,6 miliarda dolarów.

Electronic Arts nie zdobywa serc graczy swoim modelem biznesowym. Trudno szukać entuzjastów mikrotransakcji, ale trudno odmówić im skuteczności w zarabianiu pieniędzy. Daniel Ahmad na swoim Twitterze przedstawił zestawienie zarobków trybu Ultimate Team z ostatnich lat. W roku finansowym 2021 EA zarobiło ponad 1,6 miliarda dolarów ze swojego sztandarowego trybu.

W porównaniu z rokiem 2015 suma przychodów z UT wzrosła niemal trzykrotnie. Jak widać strategia finansowa działa.

Ultimate Team to nie tylko FIFA, jednak większość dochodów pochodzi właśnie z piłkarskiej gry EA. Tryb UT zawitał do różnych produkcji – jest obecny w Maddenie czy NHL, można było w niego zagrać także między innymi we wcześniejszych odsłonach UFC.

W raporcie, na który powołuje się Ahmad, można przeczytać, że wpływy z Ultimate Team to blisko jedna trzecia wszystkich przychodów firmy w ostatnim roku. A jeśli zsumowalibyśmy wszystkie mikrotransakcje i abonamenty, otrzymalibyśmy 75 procent przychodów wydawcy.

Trudno się dziwić, że EA tak mocno stawia na mikrotransakcje. Jeśli stoją za tym tak duże pieniądze, a gracze mimo wszystko chętnie sięgają do portfeli, nie powinniśmy spodziewać się zmiany polityki wydawcy.

Pełen raport Form 10-K znajdziecie tutaj.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)