Horizon Forbidden West: Burning Shores nie dla Rosjan. DLC znika z PS Store

Horizon Forbidden West DLC znika z rosyjskiego PlayStation Store
Horizon Forbidden West DLC znika z rosyjskiego PlayStation Store
Źródło zdjęć: © YouTube

17.04.2023 11:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Premiera Horizon Forbidden West: Burning Shores odbędzie się 19 kwietnia 2023 r., jednak nie wszyscy zagrają w DLC. Po pierwsze, dodatek trafi jedynie na konsole PlayStation 5, a po drugie – gra znika z rosyjskiego PS Store.

Premiera Horizon Forbidden West: Burning Shores tuż za rogiem. Już 19 kwietnia 2023 r. użytkownicy PlayStation 5 poznają zupełnie nową przygodę Aloy – nowości w nadchodzącym dodatku nie brakuje. DLC nie będzie dostępne dla posiadaczy PlayStation 4, a powód jest powszechnie znany: ta konsola nie udźwignie tego projektu.

To czyni omawianą zawartość jeszcze bardziej ekskluzywną. Natomiast gracze z Rosji w ogóle nie zagrają w Horizon Forbidden West: Burning Shores i to niezależnie od tego, jakim sprzętem dysponują. Gra znika z tamtejszego PS Store – donoszą niezadowoleni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Horizon Forbidden West DLC: Sony usuwa grę z rosyjskiego PS Store

Na łamach rosyjskiej platformy DTF pojawił się wątek, w którym gracze żalą się, że DLC nie jest już dostępne w tamtejszym PS Store, mimo że wcześniej zakup był możliwy. Gracze, którzy dokonali zakupu w przedsprzedaży, mieli otrzymać wiadomości od Sony, gdzie poinformowano o anulowaniu zamówienia i zadeklarowano zwrot kosztów.

Komunikat w rosyjskim PS Store
Komunikat w rosyjskim PS Store© dtf.ru | 9h0st

Dziękujemy za zakup. Przykro nam, nie sprzedajemy już tej gry w Twoim kraju. W związku z tym anulowaliśmy Twoje zamówienie i zwróciliśmy Ci pieniądze. Przepraszamy za niedogodności.

Horizon Forbidden WestPrzetłumaczony komunikat z rosyjskiego PS Store

Oficjalnego komunikatu Sony i dewelopera wciąż brak. Co ciekawe, sama "podstawka", czyli Horizon Forbidden West, jest nadal dostępna, podobnie zresztą jak Horizon Call of the Mountain.

Nowości w Horizon Forbidden West DLC

Nowe maszyny, nowe mechaniki, nowe bronie, epickie starcia z gigantyczną maszyną, powrót znanych postaci i te zupełnie nowe: oto czego należy się spodziewać po Horizon Forbidden West: Burning Shores.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie