Hogwarts Legacy – premiera już dziś. Najważniejsze informacje

Hogwarts Legacy – premiera już dziś. Najważniejsze informacje

Hogwarts Legacy
Hogwarts Legacy
Źródło zdjęć: © YouTube
10.02.2023 09:43, aktualizacja: 10.02.2023 10:32

Hogwarts Legacy (w Polsce jako Dziedzictwo Hogwartu) zadebiutuje już dziś. Kondensujemy całą dotychczasową wiedzę i przedstawiamy najważniejsze informacje o nowej grze z uniwersum Harry'ego Pottera.

Już dziś premiera Hogwarts Legacy. Tytuł wielokrotnie opóźniany (od 2021 roku!) i wszystko wskazuje na to, że warto było tyle czekać. Spójrzmy tylko na przedpremierowe recenzje Dziedzictwa Hogwartu – krytycy docenili dzieło Avalanche Software. My również graliśmy i podzielamy ten entuzjazm.


Zachęcamy do obejrzenia 10 minutowego materiału z rozgrywki w Hogwarts Legacy, w którym mówimy o zaletach i wadach tej gry.

Hogwarts Legacy w dniu premiery nie dla wszystkich

Premiera Hogwarts Legacy jest rozłożona w czasie.

  • 10 lutego 2023 r. Hogwarts Legacy trafi na PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S.
  • Natomiast użytkownicy konsol starszej generacji (PlayStation 4, Xbox One) muszą poczekać do 4 kwietnia 2023 r.

Wymagania sprzętowe dla Hogwarts Legacy PC

Gracze pecetowi powinni zweryfikować jakość swojego sprzętu. Tak wyglądają oficjalne wymagania sprzętowe dla Hogwarts Legacy.

Hogwarts Legacy zdobywa platformę Steam i Twitch

Mimo licznych kontrowersji, Hogwarts Legacy cieszy się olbrzymią popularnością, jeszcze przed oficjalną premierą. Na platformie Steam kilka dni temu miał miejsce prawdziwy festiwal szaleństwa, z równie szaloną frekwencją. To samo można powiedzieć o Twitchu.

Hogwarts Legacy to największa gra o Harrym Potterze

Harry Potter już nie raz gościł w branży gamingowej, ale tak wielkiej gry jak Hogwarts Legacy to jeszcze nie było. I chociaż w Dziedzictwie Hogwartu nie ma Harry'ego i jego przyjaciół, to prawidła uniwersum są zachowane. O samej grze zrobiło się już naprawdę głośno. Byliśmy już świadkami niejednej rozmowy w komunikacji miejskiej, sklepie, czy przychodni na temat Dziedzictwa Hogwartu.

"Słyszałaś o tym nowym Harrym Potterze? Wyszła nowa gra, nazywa się Dziedzictwo Hogwartu" - i nikogo chyba nie dziwi, że usłyszeć można takie rozmowy. To pierwsza pełnoprawna produkcja w tym uniwersum od 14 lat. I to w dodatku naprawdę udana.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)