Hogwarts Legacy – przegląd recenzji. Twórcy wkroczyli na rynek gier AAA

Hogwarts Legacy – przegląd recenzji. Twórcy wkroczyli na rynek gier AAA07.02.2023 09:38
Hogwarts Legacy. Nowa gra z uniwersum Harry'ego Pottera
Hogwarts Legacy. Nowa gra z uniwersum Harry'ego Pottera
Źródło zdjęć: © Steam

Pierwsze recenzje Hogwarts Legacy już spłynęły, więc pora na podsumowanie. Krytyki docenili dzieło Avalanche Software; twórcy "dowieźli" bardzo dobrą grę, ale nie zabrakło drobnych niedociągnięć.

Przedpremierowe recenzje wskazują na to, że Hogwarts Legacy spełni oczekiwania graczy. Krytycy są bardzo hojni, jeśli chodzi o wystawianie wysokich ocen. Na Metacritic aktualnie widzimy ocenę 85/100 dla wersji PS5 oraz 82/100 dla pecetowej. To dobry prognostyk.

My również graliśmy w Dziedzictwo Hogwartu, a naszą recenzję, wraz z zapisem rozgrywki, znajdziecie tutaj. Tymczasem sprawdźmy, jak inne redakcje oceniły Hogwarts Legacy.

10 minut z Hogwarts Legacy. Wrażenia z rozgrywki.

Hogwarts Legacy – oceny od polskich redakcji

  • Przemysław Wańtuchowicz (eurogamer.pl) wystawia Hogwarts Legacy ocenę 8/10. Recenzent zachwala system walki, projekty lokacji, "zaskakujący nacisk na elementy RPG" oraz "radość eksploracji". Wśród wad znajdziemy między innymi mechanikę skradania się oraz to, że "większość NPC stoi w miejscu".


  • Maciej Piotrowski (benchmark.pl) również nie żałuje wysokiej oceny. Jego zdaniem Hogwarts Legacy, mimo że ma kilka niedociągnięć, zasługuje na ocenę 4,8/5. Drobne błędy techniczne nikną w obliczu pięknego świata i urzekającej oprawy audiowizualnej. Poważnym zarzutem jest brak rozgrywek quidditcha.


  • Krzysztof Kempski (cdaction.pl) ocenia Hogwarts Legacy na 9 oczek. Zdaniem recenzenta, "czuć magię uniwersum". Dodajmy do tego "doskonale odwzorowany Hogwart i okolice" oraz mnogość atrakcji/mechanik w grze. Jednocześnie podkreślono, że "wielu odbiorcom Legacy może wydać się nieco cukierkowe".

Hogwarts Legacy – oceny od zagranicznych redakcji

  • Travis Northup (IGN) nie pozostawia złudzeń. Hogwarts Legacy to gra 9/10. I chociaż główny wątek fabularny nie zachwycił recenzenta, a powtarzalność przeciwników nieco go męczyła, to klimat i otoczka sprawiają, że te błędy nie mają znaczenia.

Niemal pod każdym względem Hogwarts Legacy to gra RPG o Harrym Potterze, w którą zawsze chciałem zagrać.

Travis Northup (IGN)

  • Liam Croft (pushsquare.com) ocenia Hogwarts Legacy na 8 w dziesięciopunktowej skali. To jest w zasadzie "symulator Hogwartu, o jakim marzyliśmy". Ogromny świat, piękna sceneria i wciągająca walka to są główne atuty tej produkcji. Wśród wad znajdziemy zadanie poboczne, które nie są czymś spektakularnym. Padły również zarzuty pod adresem voice actingu.

Hogwarts Legacy w żaden sposób nie odkrywa na nowo gatunku i można by ją dość łatwo porównać do typowej gry Far Cry. Jednak to, co ma na swoim koncie, to magiczny akcent.

Liam Croft (pushsquare.com)

  • Jason Faulkner (playstationlifestyle.net) jest zachwycony Hogwarts Legacy i wystawia tej grze ocenę 9/10. Ponownie podkreślono fakt, że walka jest bardzo dobrze zrealizowana ("wciągająca i skomplikowana"), a odwzorowanie Hogwartu to czysta magia. Pojawia się jednak poważny zarzut. Recenzent ubolewa, że gra nie ukazuje wystarczająco społecznych akcentów życia Hogwartu.

Mam nadzieję, że kontynuacja Dziedzictwa Hogwartu pochyli się nad społecznymi aspektami życia w szkole i zapewni twojej postaci konkretną historię. Jednak poza pewnymi słabościami narracyjnymi ta gra jest świetna i jest wczesnym pretendentem do GOTY 2023.

Jason Faulkner (playstationlifestyle.net)

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)