Hogwarts Legacy gwiazdą Steama. To było do przewidzenia

Hogwarts Legacy gwiazdą Steama. To było do przewidzenia

Hogwarts Legacy
Hogwarts Legacy
Źródło zdjęć: © Steam
13.02.2023 11:47

Premiera Hogwarts Legacy już za nami. Powiedzieć, że był to debiut udany, to krzywdzące niedopowiedzenie. Czarodziejskie dzieło od Avalanche Software przyciąga niezliczone zastępy graczy.

10 lutego 2023 r. miała miejsce oficjalna premiera Hogwarts Legacy na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S. Użytkownicy konsol starszej generacji muszą uzbroić się w cierpliwość, bowiem premiera na PS4 oraz Xbox One odbędzie się nieco później.

Hogwarts Legacy zdołało przyciągnąć tłumy jeszcze przed oficjalną premierą; 8 lutego 2023 r. na platformie Steam bawiło się blisko pół miliona graczy w tym samym momencie. Ten wynik to już przeszłość.

Recenzje graczy mówią same za siebie

Pozostajemy na platformie Steam, bo właśnie opinie graczy potwierdzają wysoką jakość tej gry. W momencie pisania tych słów, Hogwarts Legacy doczekało się ponad 56 tys. recenzji, z czego 93 proc. to te pozytywne. Ten wynik robi wrażenie!

Gigantyczna frekwencja

Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych debiutów na Steamie, jeśli chodzi o produkcje dla jednego gracza. Peak, zgodnie z danymi SteamDB, wynosi ponad 879 tys. graczy jednocześnie.

Hogwarts Legacy. Statystyki
Hogwarts Legacy. Statystyki © SteamDB

Solidny wynik, ale nie udało się pokonać Elden Ring (ponad 950 tys. graczy jednocześnie) oraz Cyberpunka 2077 (ponad milion graczy w tym samym momencie).

Hogwarts Legacy na Metacritic

Świetne oceny spływają również z Metacritic. Jeśli chodzi o wersję gry na PS5 oraz Xbox Series X|S, to ocena użytkowników wynosi 9.1 na 10. W przypadku wersji pecetowej jest trochę gorzej: 8.5 na 10. Najprawdopodobniej kłaniają się drobne niedociągnięcia z zakresu optymalizacji.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)