Dostawy PS5 przyspieszają. Jest prawie dwa razy lepiej niż rok temu!

Dostawy PS5 przyspieszają. Jest prawie dwa razy lepiej niż rok temu!

PlayStation 5
PlayStation 5
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
02.02.2023 19:12, aktualizacja: 08.02.2023 13:15

Sony opublikowało wyniki finansowe za kwartał zakończony 31 grudnia. Chociaż konsole PS5 nie są jeszcze powszechnie dostępne, to ich sprzedaż i dostawy do sklepów znacznie przyspieszyły.

Jak wynika z raportu finansowego Sony, w trzecim kwartale bieżącego roku finansowego (październik - grudzień 2022) do sklepów trafiło 7,1 miliona egzemplarzy PS5. Oznacza to wzrost o 3,2 miliona w porównaniu z takim samym okresem w roku ubiegłym.

Oznacza to, że w tym najbardziej kluczowym, świątecznym okresie sprzedażowym nastąpił wzrost dostaw konsol o aż 82% w stosunku do poprzedniego roku. Sony już od jakiegoś czasu zapowiada, że horyzoncie widać już koniec problemów z dostępnością konsoli i jak pokazują liczby nie jest to czcze gadanie.

Od premiery konsoli w listopadzie 2020 do sprzedaży trafiło już 32,1 miliona konsol (i patrząc na to, jakim cieszą się zainteresowaniem, można zakładać, że pokrywa się to z liczbą egzemplarzy kupionych przez graczy).

Sony ma również powodu do zadowolenia patrząc na wyniki sprzedażowe God of War: Ragnarok. Gra należącego do japońskiej firmy Santa Monica Studio znalazła ponad 11 milionów nabywców.

Łączna sprzedaż wszystkich gier na konsole osiągnęła w ciągu tych trzech miesięcy 86,5 miliona (o 6,2 miliona mniej niż rok wcześniej) przy 62-procentowym udziale wersji cyfrowych. Nieco zmalała również liczba subskrybentów PS Plus - z 48 milionów rok wcześniej do 46,4 miliona.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)