Następna gra Kojimy na Xboksach? Podobno Sony nie było zainteresowane

Strona głównaNastępna gra Kojimy na Xboksach? Podobno Sony nie było zainteresowane
12.04.2021 19:48
Death Stranding
Death Stranding

Nowe światło na sprawę nieogłoszonego jeszcze projektu Kojima Productions rzuca podcast Xbox Era.

bEUBwPed

W zeszłym tygodniu w sieci pojawiła się plotka, według której Hideo Kojima jest bardzo bliski podpisania umowy wydawniczej z Microsoftem. Miałaby ona dotyczyć nowego tytułu studia odpowiedzialnego za "Death Stranding". Jako pierwszy napisał o tym Jeff Grubb z serwisu VentureBeat.

Doniesienia te potwierdza podcast Xbox Era. Jego prowadzący - Nick Baker (Shpeshal Ed) - dał się już poznać jako źródło rozmaitych plotek i nieoficjalnych doniesień. Tym razem stwierdził, że nowa gra Kojimy zostanie wydana przez Microsoft (i tym samym ukaże się najprawdopodobniej na Xboksach i PC), gdyż Sony... nie było nią zainteresowane.

Producent PlayStation 5 miał być niezadowolony z wyników sprzedażowych "Death Stranding" i stąd nie wyrazić zainteresowania finansowaniem kolejnej gry studia. Wobec tego Kojima Productions udało się do szeregów potencjalnych wydawców (w tym do Google i ich Stadii). Rozmowy z Microsoftem zaszły jednak według tych informacji najdalej.

bEUBwPef

Czy można wierzyć owym doniesieniom? Z pewnością fakt, że informacja pojawiła się już u dwóch niezależnych źródeł zwiększa jej wiarygodność. Do tego Kojima niecały rok temu w wywiadzie dla japońskiego serwisu Livedoor dość zachowawczo mówił o sukcesie finansowym gry:

Absolutnie przekroczyliśmy granicę rentowności, włącznie ze zwróceniem się kosztów produkcji, więc mogę to nazwać sukcesem.

Co również zdaje się wskazywać na sensowność informacji Bakera. "Przekroczenie granicy rentowności" może być OK dla niezależnego studia, ale gigant taki jak Sony zapewne oczekuje więcej.

Wielka miłość Kojimy do Cyberpunk 2077 trwa. Death Stranding nawiąże do gry Polaków
Wielka miłość Kojimy do Cyberpunk 2077 trwa. Death Stranding nawiąże do gry Polaków
bEUBwPel

Dodatkowo serwis GameStat szacuje, że łączna liczba graczy "Death Stranding" na PlayStation 4 wg statystyk PSN-u ma wynosić 3,8 miliona - również nie jest to liczba zapierająca dech z piersiach, szczególnie patrząc na to jak intensywnie reklamowana była gra Kojimy i jak mocno pozycjonowana jako "system seller" PlayStation 4.

Wszystko do zdaje się więc składać w sensowną całość, więc plotka jest przynajmniej prawdopodobna.

Udostępnij:
bEUBwPep
Komentarze (4)
bEUBwPfb