Gry za ponad 300 zł? Zdaniem prezesa Take-Two jesteśmy na nie gotowi

My, czyli gracze. Tak przynajmniej twierdzi Strauss Zelnick, szef Take-Two. Oczywiście nie poparł tej wiedzy żadną analizą. Po prostu stwierdził fakt. Ot cały pan Zelnick.

GTA V
GTA V
Źródło zdjęć: © Polygamia.pl

Strauss Zelnick lubi coś czasem palnąć. To z jego ust wyszły złote myśli z cyklu: droższe gry to wyższa jakość. Potem twierdził, że koszty produkcji gier wzrosły o 200 a nawet 300 procent, a tak w ogóle to gry wydawane przez Take-Two oferują więcej zawartości niż kiedyś. Bo przecież "GTA V" i "Red Dead Redemption 2" miały darmowy tryb sieciowy. I nie zapominajmy - związki zawodowe nie mają sensu. Słowa pana Zelnicka, nie moje.

Pewnie nie byłoby aż tylu kontrowersji, gdyby nie fakt, że podwyżka cen zbiegła się z premierą gry "NBA 2K21", które najlepszej prasy nie miało. Delikatnie mówiąc. Tym jednak razem pan Zelnick uważa, że ty, droga czytelniczko i ty, drogi czytelniku, jesteście na tę podwyżkę cen gotowi. - "Ostatni wzrost cen w USA miał miejsce w latach 2005 i 2006, więc uważamy, że nasi klienci są na podwyżkę gotowi" - mówi prezes Take-Two w rozmowie z VGC.

Zelnick mówi o skoku z 60 na 70 dolarów. W Polsce oznacza to tyle, że za pudełkowe "NBA 2K21" musimy zapłacić od 299 zł wzwyż. Z kolei cyfrowe sklepy Sony i Microsoftu zgodnie wskazują 309 zł.

Czy Zelnick zapytał kogoś o zdanie? Mi nic o tym nie wiadomo. Strzelam, że w szeregach Take-Two też nic o tym nie słyszeli. Ale jeśli pan Strauss Zelnick się do was jednak odezwał, koniecznie dajcie nam znać.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
strauss zelnicktake-twogta 5

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (45)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.