Zmien skórke
Logo Polygamii

Growy WOŚP w tym roku to m.in. Mewtwo w Pokémon Go, wyprawa do Czarnobyla i skarby retro

Jest też oczywiście wiele drobniejszych, ale równie ważnych aukcji.

Nadchodzi kolejny, 26. już, finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a to oznacza wysyp charytatywnych aukcji – także tych związanych z branżą gier. O ile lokalni giganci w rodzaju PlayStation czy CD Projekt RED w tym roku przycichli, wciąż nie brakuje wielu interesujących fantów, których kupno wesprze potrzebujących.

Jedną z najciekawszych – i tym samym najdroższych – aukcji jest coś dla kolekcjonerów skarbów retro: oryginalne wydanie Puszki Pandory z 1986 r. Grę wystawia jej twórca, Marcin Borkowski. Aktualnie kosztuje już 2247 zł.

The Farm 51 oferuje z kolei coś innego niż prosty przedmiot. Jako że studio pracuje aktualnie nad grą umiejscowioną w Czarnobylu, oferuje wycieczkę do tego intrygującego miejsca i umieszczenie podobizny zwycięzcy aukcji w wirtualnym świecie nowego tytułu. Świetny pakiet! I póki co kosztuje 500 zł.

Fani e-sportu mogą zainteresować się weekendowym treningiem przez zawodników Pompa Team w ich Gaming House’ie. Dodatkowym fantem jest koszulka drużyny podpisana przez wszystkich jej członków. Póki co aukcja stanęła na 710 zł. Z kolei leniwi trenerzy skuszą się pewnie na konto Pokémon Go, na którym są wszystkie legendarne stworki, z Mewtwo na czele. Czy jest to warte 325 zł? Biorąc pod uwagę, że Poksy wciąż są popularne, dla wielu pewnie warte jest nawet więcej.

Przy okazji WOŚP-u dowiedziałem się też o istnieniu Los Santos Roleplay. Ekipa tego projektu wystawia bowiem pakiet z willą Madd Dogga, trzema pojazdami i innymi bajerami. Niepozorna, wydawałoby się, oferta uzbierała już 565 zł.

Do akcji jak zwykle włączyło się też CD-Action. Ekipa czasopisma klasycznie oferuje możliwość zjedzenia deadline’owej pizzy z redakcją, poza tym wystawiła też podpisany numer i wielki zestaw gadżetów.

Zestaw gadżetów od CD-Action

Przy okazji Wielkiej Orkiestry siły połączyli też producenci hardware’u – QUERSUS, ROCCAT, Lioncast, Trust Gaming i Bloody. W efekcie mamy ofertę składającą się ze sprzętu o łącznej wartości 2500 zł. Jej głównym elementem jest gamingowy fotel z wyhaftowanym logiem WOŚP-u. Zestaw aktualnie licytowany jest za 910 zł.

Ktoś lubi czołgi? Wargaming włączył się do akcji i odpalił dwie aukcje z dwoma czołgami premium (Obiekt 252USu76i) do World of Tanks. Jeszcze więcej dobra znajdą zwolennicy World of Warships – firma oferuje aż sześć statków premium: Gremiaszczy, Fujin, Belfast, Kamikaze, Kamikaze R i Nikolai I.

Jeśli natomiast na sali są fani gier planszowych, mogą zainteresować się dwoma perełkami – po pierwsze Monopoly Queen podpisane przez samego gitarzystę Queen, Briana Maya; po drugie: wyjątkowe, rzadkie wydanie Small World.

Wszystkich aukcji jest też oczywiście znacznie więcej, pełno jest zwykłych kluczy do gier czy wydań pudełkowych od ludzi, którzy po prostu chcą pomóc. A nuż znajdziecie coś dla siebie? Może szykowaliście się na jakiś tytuł od dłuższego czasu, a teraz będziecie mogli go kupić i jednocześnie pomóc. Warto sprawdzić. Dawajcie też znać, jeśli namierzyliście jakieś inne, wyjątkowo ciekawe oferty.

Patryk Fijałkowski

Więcej na temat:

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
3 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zulombo
Użytkownik

Tylko, że aukcja 51 farm skończyła sie wczoraj, a szkoda, bo chętnie bym z niej skorzystal :'(

Valth
Użytkownik

Cały czas trwa – był jakiś bałagan i tamten link jest już nieaktualny. Tutaj prawidłowy: http://aukcje.wosp.org.pl/zostan-bohaterem-gry-wyprawa-do-czarnobyla-i5946136

PaczajWSerce
Użytkownik

Zacne inicjatywy. A w sumie tak niewiele trzeba,
A korzystają na tym dzieciaki.

PS Ciekawe co z CD Projekt? Boją się władzy, czy pi-ar department zaspał? Żal…

Redemptor
Użytkownik

na tym korzystają przedewszystkim stare jaczejki, które zawiązały tą cała organizację i monopol na gremialne zbierania grubej kasy od nieświadomego motłochu pod pretekstem szczytnego celu. Nigdy nic nie wrzucę temu resortowi post PRLu. Do pomagania dzieciom i chorym jest multum innych dróg i to każdego dnia. Obudźcie się w końcu.

mcklop.
Użytkownik

lol