Gry i WOŚP - co dla Orkiestry przygotowali twórcy, wydawcy oraz sami gracze?

Gry i WOŚP - co dla Orkiestry przygotowali twórcy, wydawcy oraz sami gracze?

Gry i WOŚP - co dla Orkiestry przygotowali twórcy, wydawcy oraz sami gracze?
Patryk Fijałkowski
09.01.2016 12:00, aktualizacja: 22.01.2016 12:52

Południcę, świnkę, trochę podpisanych gier, multum gadżetów... Jest w czym wybierać.

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaangażował również świat gier. Wydawcy, twórcy i sami gracze postanowili wyjść z inicjatywą i wystawić na aukcję kilka większych i mniejszych perełek. Największą - dosłownie - jest zdecydowanie Geralt tańczący z południcą. Ważąca ponad 100 kilogramów 2,5-metrowa figurka (che, che, "figurka"), która przez długi czas zdobiła siedzibę CD Projekt, została oddana na licytację. Aktualnie można ją dorwać za niemałą sumę ponad 10 tysięcy złotych. Jeśli macie akurat trochę zaskórniaków, to śmiało. Gdzie ją postawicie? Łazienka wydaje się niezłym pomysłem, o ile nie zamierzacie już nigdy do niej wchodzić.

CD Projekt RED dla WOŚP 2016

Microsoft również postanowił wystawić na aukcji coś niekonwencjonalnego - do zgarnięcia jest unikatowa figurka świnki z Minecrafta w zestawie z samą grą i Xboksem One 1TB. Model prosiaka ma niemal 2 metry wysokości i wymiary 200 na 100 cm. Został stworzony specjalnie na Warsaw Games Week - wykonano go ręcznie w jednym egzemplarzu, więc szczęśliwy nabywca zostanie jedyną osobą na świecie posiadającą kanciastą pociechę. Jeśli byliście na WGW, z pewnością kojarzycie świnkę ze strefy Microsoftu. To co, to do kuchni?

Obraz

Sony znalazło natomiast u siebie jeszcze jedną okolicznościową PS4. Jeżeli przy okazji rocznicy marki PlayStation nie udało wam się wyrwać szarej konsoli, to teraz jest chyba ostatnia chwila.

Obraz

Techland i Cenega działają już bardziej tradycyjnie. Ten pierwszy współpracuje z CD-Action i gdańskim oddziałem WOŚP-u. W obu przypadkach oferuje edycje kolekcjonerskie Dying Light z podpisami twórców. Jednocześnie wciąż przypomina, że poza Orkiestrą rozgrywa się inna akcja charytatywna, która ma na celu uratować Matyldę, ciężko chorą córeczkę byłego pracownika Techlandu. Na SiePomaga.pl zebrano już 58% potrzebnej do operacji sumy. Wciąż możecie pomóc w zbiórce.

Cenega oferuje za to zestaw gadżetów z Fallouta 4, w skład którego wchodzą m.in. album The history of Fallout, figurka Vault Boya, koszulka i kubek z logiem gry. Ci, którzy nie są zainteresowani postapokalipsą w wydaniu Bethesdy, mogą rzucić okiem na NBA 2K16 z autografem Marcina Gortata - to niegłupi pomysł, biorąc pod uwagę, że Maciu uznał ostatnią odsłonę serii za "najlepszą grę sportową pod słońcem".

Obraz

Wspomniałem wcześniej o współpracy Techlandu i CD-Action, ale redakcja wrocławskiego magazynu działa zarówno z partnerami, jak i samodzielnie. Poza zestawami najróżniejszych growych gadżetów, podpisanym numerem czasopisma czy zestawem książek przygotowanym we współpracy ze Światem Wiedzy, ekipa oferuje także pałaszowanie pizzy z redakcją w ich siedzibie. Nie będzie to też bylejaka pizza, tylko ta deadline'owa, czyli jedzona w ciężkim, intensywnym okresie tuż przed zakończeniem prac nad numerem.

Ale WOŚP to nie tylko działania tych wielkich i zorganizowanych. Pomóc może każdy i gracze również zaangażowali się do akcji. Do licytacji wystawiono wiele różnych gier. Jednym z najciekawszych kąsków jest z pewnością nieużywana, limitowana edycja kolekcjonerska The World of MYST, której aukcja kończy się dzisiaj o 22:59. Jeśli chcecie poszukać czegoś dla siebie, zapraszamy do listy pozostałych orkiestrowych ofert związanych z grami.

Może akurat chcieliście zaopatrzyć się w jakąś grę? Jeśli przy okazji wesprzecie tym potrzebujących, to chyba jest to całkiem atrakcyjna opcja.

[źródło: Techland, Cenega, CD Projekt RED, Microsoft, Allegro]

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)