W niedzielę XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co z tej okazji przygotowała branża gier i sami gracze?

W tym roku nie będzie tak bogato, jak w poprzednim, ale nadal można znaleźć kilka ciekawych aukcji.

W niedzielę XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co z tej okazji przygotowała branża gier i sami gracze?
Bartosz Stodolny

Wielkimi krokami zbliża się, dwudziesty piąty już, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak w tym roku postanowiła wesprzeć Jurka Owsiaka branża gier i sami gracze? Trochę tego jest, ale nie liczcie na gigantyczny posąg Południcy z Wiedźmina czy na minecraftową świnię.

CD Projekt RED dla WOŚP 2016

Obraz

Jeśli od jeżdżenia wolicie pływanie, wygranie aukcji World of Warships da wam aż pięć okrętów premium, trochę kosmetyki i amerykański lotniskowiec Essex do sklejania. Poza tym oczywiście konto premium na 6 miesięcy i trochę gadżetów.

Obraz

To może retro? Pomijając całkiem sporo starszych gier oferowanych przez samych graczy, przeglądając listę trafiliśmy na dwie perełki. Jedną z nich jest Puszka Pandory, pierwsza polska gra tekstowa na ZX Spectrum i pierwsza, która doczekała się recenzji w polskim piśmie (Bajtek). Co ciekawe, recenzję tę napisał autor gry, Marcin Borkowski, ukrywając się pod pseudonimem Karol Mirowski.

Obraz

A teraz prawdziwa gratka dla retro maniaków. Pierwsza seryjnie produkowana w Polsce konsola, Ameprod TVG-10, dostępna jest do kupienia w tym miejscu. Jest to nic innego jak rodzimy klon Ponga, choć mający w sobie jeszcze parę innych tytułów. Sterujemy oczywiście potencjometrami, a całość podpinamy do telewizora kablem antenowym. Niestety sprzedający nie jest w stanie zweryfikować, czy konsola jest w pełni sprawna, ma też pewne uszkodzenia no i w zestawie brakuje opcjonalnej strzelby wideoelektrycznej, w dzisiejszym języku zwanej „light gunem”.

Jest też coś dla fanów pinballi – roczny wstęp do Krakowskiego Muzeum Flipperów, w ramach którego razem z osobą towarzyszącą zwycięzca aukcji będzie miał nieograniczony dostęp do ponad 50 stołów i automatów. O tym, dlaczego warto – a nawet trzeba – i co takiego fajnego jest w klasycznych flipperach, pisał Tomek Kutera w swoich wrażeniach z wizyty w muzeum.

Obraz

Magazyn CD Action klasycznie już przygotował trzy pakiety gadżetów: złoty, srebrny i brązowy oraz egzemplarz pisma z podpisami autorów. Ponadto redakcja oferuje możliwość wspólnego zjedzenia „deadline’owej pizzy”. Natomiast we współpracy z Cenegą, magazyn oferuje też bardzo bogatą paczkę, w skład której wchodzi egzemplarz NBA 2K17 z podpisem Marcina Gortata. Wszystkie aukcje CD Action i partnerów znajdziecie tutaj.

Obraz

Jednak chyba największym unikatem tegorocznych aukcji związanych z grami wideo jest oferowana przez Adama Skorupę wydrukowana partytura utworu „The Witcher Suite”. Dlaczego jest tak wyjątkowa? Bo na żywo odegrano ją tylko raz, podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie w 2011 roku. Ponadto kompozytor wystawił też na aukcję ścieżkę dźwiękową z Wiedźmina 2 w unikatowej okładce i z dedykacją autora oraz ostatni, wydany w 2004 roku, album zespołu Aural Planet, którego był członkiem.

[fbpost url="post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fadam.skorupa.33%2Fposts%2F10154985169417474&width=500" width="500" height="787"]

Zostając jeszcze w wiedźmińskich klimatach, nie lada gratkę przygotował dla was CD Projekt RED. Na tej aukcji możecie wylicytować umieszczenie swojego zdjęcia na jednej z kart w Gwincie. Mało tego, Redzi 17 stycznia odpalą specjalny livestream, którego gościem będzie Kazimierz Kaczor.

[fbpost url="video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FGwintPL%2Fvideos%2F1889930864559137%2F&show_text=0&width=560" width="560" height="315"]

Zakończymy natomiast propozycją od IMGN.PRO. Firma oferuje nie tylko egzemplarz Kholata razem z komiksem, ale też fragment scenariusza gry z podpisami aktorów użyczających w niej swoich głosów: Andrzeja Chyry, Mirosława Zbrojewicza, Justyny Wasilewskiej, Miłgosta Reczeka i Seana Beana.

Obraz

Bartosz Stodolny

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.