Gran Turismo 7 szybciej niż sądziliśmy? Sony szykuje betę

Strona głównaGran Turismo 7 szybciej niż sądziliśmy? Sony szykuje betę
12.07.2021 19:55
Gran Turismo 7
Gran Turismo 7

Istnienie bety i jej upublicznienie jest prawdopodobnie dziełem przypadku. Nie zmienia to jednak faktu, że coś w temacie Gran Turismo 7 ruszyło. W końcu.

bEEIFLoB

W Gran Turismo 7 mieliśmy zagrać pierwotnie w tym roku. Kolejna odsłona legendarnej serii miała uświetnić swoją obecnością początek nowej generacji i pokazać potęgę PlayStation 5. Premiera została jednak przesunięta na bliżej nieokreślony rok 2022, a Polyphony Digital nabrało wody w usta.

Na trop jakiejkolwiek działalności związanej z Gran Turismo 7 trafili autorzy ze strony GTPlanet, która zajmuje się wszystkim, co z serią związane.

W sekcji Experience na amerykańskiej stronie PlayStation pojawiło się tajemnicze hasło "Italia Quest". Nie chodziło jednak o finał Euro 2020. Wyzwaniem było obejrzenie 10-sekundowego zwiastuna Gran Turismo 7, który odsłaniał kod, otwierający dostęp do wersji beta gry.

bEEIFLoD

Kluczem był banalny kod 1234-5678-9012. Obecnie już nie działa i strona uznaje go za błędny (choć nie wykluczam blokady regionalnej), ale ludzie z GTPlanet mieli więcej szczęścia, w dodatku zdążyli zrobić kilka zrzutów ekranu.

Beta Gran Turismo 7 odsłonięta?
Beta Gran Turismo 7 odsłonięta?
Beta Gran Turismo 7 odsłonięta?

Nie widać na nich nic szczególnego, kilka niewiele mówiących fragmentów karoserii aut. Najważniejsze jest jednak hasło: beta code. To może oznaczać, że Sony testuje serwery i komuś omsknął się palec, publikując całe "wyzwanie".

Za martwiącą można z kolei uznać informację "PS5 only". Może to bowiem oznaczać, że testy, jeżeli do takowych dojdzie, są szykowane wyłącznie z myślą o właścicielach konsol PlayStation 5. Może, ale nie musi.

Wszystko to może też nie oznaczać nic innego, jak umieszczenie placeholdera Gran Turismo 7 w wirtualnym sklepie Sony. Nasze rajdowe apetyty zostały jednak zaostrzone.

bEEIFLpz