Był Starcraft, będzie Gran Turismo. Kolejna gra na Olimpiadzie

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) po raz kolejny otwiera się na gry wideo. Tym razem padło na "Gran Turismo", w którym zmierzą się najlepsi kierowcy z całego świata.

Gran Turismo
Gran Turismo
Źródło zdjęć: © Getty Images | Clive Rose

Legendarna seria Sony stanie się częścią Olympic Virtual Series. Wydarzenie odbędzie się między 13 maja a 23 czerwca. "Gran Turismo" nie będzie jedyną grą wideo. Na liście jest również "Zwift", "eBaseball Powerful Pro Baseball 2020", "Virtual Regatta". Wkrótce ma się na niej znaleźć tytuł wybrany przez Międzynarodową Federację Wioślarską.

Nie oznacza to, że wszystkie powyższe tytuły czy szerzej, gry wideo, staną się oficjalną dyscypliną olimpijską. Do tego droga daleka, choć rozmowy trwają od lat. Olympic Virtual Series to owoc współpracy MKOI z pięcioma międzynarodowymi federacjami sportowymi. Zasady, lista zawodników ani nawet nagrody nie są jeszcze znane.

Warto przypomnieć, że w 2018 r. w Pjongczangu, tuż przed rozpoczęciem Zimowych Igrzysk Olimpijskich odbyła się głośna odsłona Intel Extreme Masters, gdzie osiemnastu graczy walczyło w "Starcraft 2". Nagroda powędrowała do Kanadyjki Sashy „Scarlett” Hostyn.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
gran turismostarcraftolimpiada

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.