Google pozywa Epic Games. Poszło o płatności w Fortnite

Epic Games wciąż jest zasypywane pozwami przez właścicieli sklepów z aplikacjami. Tym razem to Google pozywa Epic za naruszenie umowy. W tle całej sprawy oczywiście znajduje się Fortnite.

Google pozywa Epic Games. Poszło o płatności w Fortnite
Źródło zdjęć: © Unsplash.com | Joshua Hoehne
Konrad Siwik

Firma Epic podpisała umowy zarówno z Google, jak i Apple, zobowiązując się do korzystania z domyślnych systemów płatności za zakupy w aplikacjach. W ramach nacisku na bardziej otwarte systemy płatności i w celu uniknięcia 30 proc. opłaty na każdej z platform Epic wprowadził aktualizacje do aplikacji, które przeniosły przetwarzanie płatności za zakupy do wewnętrznego systemu Epic. Google i Apple twierdzą, że to działanie było naruszeniem ich umów z Epic dotyczących sklepów z aplikacjami.

Apple pozwał Epic i otrzymał orzeczenie w zeszłym miesiącu. Firmie nakazano zapłacić 3,65 miliona dolarów odszkodowania, pokrywając utracone dochody Apple z trzech miesięcy samodzielnych płatności firmy Epic. Po tym wyroku Google również chce swoich brakujących pieniędzy, a teraz pozywa Epic, mając nadzieję na podobny przebieg sprawy.

W pozwie Google czytamy, że "Epic świadomie naruszył umowę DDA [Developer Distribution Agreement], przesyłając do publikacji w Google Play wersję Fortnite z metodą płatności za zakupy treści w aplikacji inną niż Google Play Billing. Postępując w ten sposób, Epic odmówił Google opłaty za usługi zgodnie z DDA za wszelkie zakupy dokonane za pośrednictwem aplikacji poza Google Play Billing".

Google twierdzi, że Epic wzbogacił się jego kosztem i domaga się zwrotu utraconych zarobków oraz odszkodowania.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Fortnitegoogleepic games
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.