Google pozywa Epic Games. Poszło o płatności w Fortnite

Strona głównaGoogle pozywa Epic Games. Poszło o płatności w Fortnite
14.10.2021 15:40
Google pozywa Epic Games. Poszło o płatności w Fortnite
Źródło zdjęć: © Unsplash.com | Joshua Hoehne

Epic Games wciąż jest zasypywane pozwami przez właścicieli sklepów z aplikacjami. Tym razem to Google pozywa Epic za naruszenie umowy. W tle całej sprawy oczywiście znajduje się Fortnite.

bEKSpuGJ

Firma Epic podpisała umowy zarówno z Google, jak i Apple, zobowiązując się do korzystania z domyślnych systemów płatności za zakupy w aplikacjach. W ramach nacisku na bardziej otwarte systemy płatności i w celu uniknięcia 30 proc. opłaty na każdej z platform Epic wprowadził aktualizacje do aplikacji, które przeniosły przetwarzanie płatności za zakupy do wewnętrznego systemu Epic. Google i Apple twierdzą, że to działanie było naruszeniem ich umów z Epic dotyczących sklepów z aplikacjami.

Apple daje łupnia Epic Games. Fortnite nie wróci w najbliższym czasie do App Store
Apple daje łupnia Epic Games. Fortnite nie wróci w najbliższym czasie do App Store

Apple pozwał Epic i otrzymał orzeczenie w zeszłym miesiącu. Firmie nakazano zapłacić 3,65 miliona dolarów odszkodowania, pokrywając utracone dochody Apple z trzech miesięcy samodzielnych płatności firmy Epic. Po tym wyroku Google również chce swoich brakujących pieniędzy, a teraz pozywa Epic, mając nadzieję na podobny przebieg sprawy.

bEKSpuGL

W pozwie Google czytamy, że "Epic świadomie naruszył umowę DDA [Developer Distribution Agreement], przesyłając do publikacji w Google Play wersję Fortnite z metodą płatności za zakupy treści w aplikacji inną niż Google Play Billing. Postępując w ten sposób, Epic odmówił Google opłaty za usługi zgodnie z DDA za wszelkie zakupy dokonane za pośrednictwem aplikacji poza Google Play Billing".

Google twierdzi, że Epic wzbogacił się jego kosztem i domaga się zwrotu utraconych zarobków oraz odszkodowania.

Udostępnij:
bEKSpuHH