Apple daje łupnia Epic Games. Fortnite nie wróci w najbliższym czasie do App Store

Apple daje łupnia Epic Games. Fortnite nie wróci w najbliższym czasie do App Store

Apple daje łupnia Epic Games. Fortnite nie wróci w najbliższym czasie do App Store
Źródło zdjęć: © YouTube
Konrad Siwik
23.09.2021 15:54

Prezes Epic Games Tim Sweeney ujawnił, że Apple odrzuciło prośbę firmy o przywrócenie konta deweloperskiego Epic. Tym samym skutecznie uniemożliwiło Fortnite powrót do App Store po batalii sądowej między Epic i Apple.

Sweeney opublikował w mediach społecznościowych list wysłany do niego przez Apple, w którym odrzucono prośbę Epic o przywrócenie konta w programie deweloperskim. Konto Apple Developer Account jest wymagane do tworzenia i dostarczania aplikacji na iOS.

Co więcej, Apple twierdzi, że nie będzie rozpatrywać wniosków o przywrócenie konta Epic "dopóki wyrok sądu okręgowego nie stanie się ostateczny i nie będzie podlegał apelacji", co według Sweeneya może potrwać nawet pięć lat.

Wszystko zaczęło się, gdy Epic wycofał się z 30 proc. opłaty pobieranej przez Apple od każdej transakcji cyfrowej w Fortnite. Epic zaprotestował, oferując własną opcję płatności w aplikacji na iOS.

W efekcie Apple usunął Fortnite z urządzeń z systemem iOS, co doprowadziło do pozwania giganta z Cupertino przez firmę Epic. W tym czasie Epic stracił swoje konto Apple Developer Account, a Fortnite pozostaje niedostępny na urządzeniach Apple.

Podczas rozprawy sędzia orzekł, że zewnętrzne systemy płatności powinny być dozwolone w aplikacjach dostępnych w App Store. I choć może się to wydawać wygraną dla Epic, sędzia stwierdził również, że Epic Games naruszyło umowę z Apple i zostało zobowiązane do zapłacenia Apple 6 milionów dolarów grzywny.

Jedno jest natomiast pewne – Epic nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a jabłko może w końcu zostać nadgryzione również z drugiej strony.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)