Gameplay z "polskiego Gothika". Tak wygląda Farathan w akcji [Tylko u nas]
Polygamia prezentuje 9,5 minuty rozgrywki z wczesnej wersji Farathan, inspirowanej serią Gothic gry RPG tworzonej przez dwuosobowy zespół. Na wizji m.in.: bieganie po lesie, zbieranie grzybów, wypełniona muzyką tawerna, wilki, bandyci i opanowany przez szkielety zamek.
O "Farathan" robi się coraz głośniej. Z lekkim niedowierzaniem pisaliśmy o grze fabularnej, którą robi nikomu nieznane mikro-studio. Autorzy produkcji rzucili się na głęboką wodę, bo nie dość, że sięgnęli po inspirację kultowym w Polsce "Gothikiem", to jeszcze wyraźnie napisali, że marzy im się jakość niczym u studiów z wielkim budżetem. Efekty trwających od sierpnia prac? Oto gameplay z wersji pre-alpha.
Pierwszy raz o "Farathan" pisaliśmy w połowie lutego. Od tego czasu tworzony przez polskie małżeństwo projekt trafił na zbiórkę na Kickstarterze. Pieniądze (ok. 70 tys. zł) nie są jednak niezbędne, by grę ukończyć, ale by przygotować pełen angielski i polski dubbing. W zależności od wysokości wpłat możliwe będą także inne wersje językowe oraz edycję gry, która trafi nie tylko na PC, ale też konsole PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Xbox Series X.
W międzyczasie projekt wzbogacił się też o piosenkę, która będzie głównym motywem przewodnim gry. Usłyszymy ją nie tylko w zwiastunach, ale także wewnątrz "Farathan", gdy odwiedzimy którąś z tawern.
Plany na "Farathan" są duże. Szykowany jest sporych rozmiarów świat, w którym nie tylko będziemy walczyli w drodze na królewski tron, ale też przyłączymy się do wojujących ze sobą gangów oraz gildii wojowników i magów. A te wybory całkowicie zmieniają przygody, na jakie natrafimy w czasie grania.
Drobiazgowo o pomyśle na grę, a także i miłości do serii "Gothic", opowiadał mi Daniel Wilczek, czyli 1/2 studia odpowiedzialnego za grę. Najważniejsze informacje znajdziecie w linku poniżej, a pełen zapis rozmowy - na naszym kanale na YouTubie.
Premiera "Farathan" planowana jest na 22 grudnia 2021 roku na PC. W momencie pisania artykułu stan zbiórki na Kickstarterze wynosi 40488 złotych z wymaganych ok. 70 tys. złotych