"Polski Gothic" na Kickstarterze. Zbiórka na Farathan wystartowała

"Polski Gothic" na Kickstarterze. Zbiórka na Farathan wystartowała

Farathan
Farathan
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Barnaba Siegel
08.03.2021 12:42

Zgodnie z planem twórcy Farathan odpalili zbiórkę na Kickstarterze. Robiona przez dwie osoby gra RPG, która ma być hołdem dla serii Gothic, ma ukazać się pod koniec 2021 rok.

FarathanStudio poprosiło na Kickstarterze o 15 tys. euro, czyli ok. 70 tys. złotych. Co jednak istotne, od powodzenia zbiórki nie zależy sama produkcja gry "Farathan", a oprawa audio. Zebrana kwota posłuży do wynajęcia aktorów głosowych do angielskiej wersji.

Co z wersją polską? Jak mówił w rozmowie z Polygamią Daniel Wilczek: "Jeśli z wpłat na Kickstarterze uzbiera się na angielski dubbing, my dołożymy z własnych pieniędzy na polski. A jeśli zbiórka nie pójdzie, to zbierzemy na ten cel z wpłat z early accessu, jeśli ten dojdzie do skutku".

Farthan można wesprzeć dowolną kwotą, nagrody zaczynają się od progu 3 euro. Za tę sumę otrzymamy cyfrowy bestiariusz, natomiast już za 9 euro, czyli ok. 40 złotych, klucz na Steama z pełną wersją gry. Autorzy dodają, że później pełna cena gry wyższa - 35 euro (ok. 156 zł)

Przy wyższych progach możemy otrzymać przedpremierowy dostęp do gry oraz doczekać się swojego pomnika w mieście albo specjalnej misji. Wśród nagród zabrakło za to fizycznych gadżetów. Nie jest też planowana pudełkowa wersja gry, aby "nie przyczyniać się projektem do dodatkowego śladu węglowego".

A co, gdy kwota zbiórki przekroczy pułap 15 euro? Przy 70 tys. pojawi się pełen pakiet animacji dla dialogów i przerywników filmowych, przy 150 tys. dubbing rosyjski i niemiecki, a dalej wersja na PS5 i tryb kooperacji. Twórcy "Farathan" podzielili się też nowym klipem, prezentującym początek gry.

Gra "Farathan" ma ukazać się 22 grudnia 2021 roku na PC, a później także na PS5. Autorzy zapowiadają ponad 100 godzin zabawy, złożoną fabułę z różnymi ścieżkami dla trzech frakcji, duży i otwarty świat oraz system walki i rozwoju wojennych umiejętności wzorowane na pierwszych częściach "Gothika".

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)