Forza Horizon 5 to gigantyczny hit. Liczby powalają

Forza Horizon 5 to gigantyczny hit. Liczby powalają

Forza Horizon 5
Forza Horizon 5
10.11.2021 11:16

Forza Horizon 5 była w zasadzie pewniakiem do tytułu jednej z najlepszych gier roku. Ale takiego sukcesu nie spodziewali się chyba nawet najwięksi optymiści.

W biurach Xbox Game Studios i Platinum Games na pewno zabrakło już szampanów. Forza Horizon 5 najpierw zebrała fenomenalne oceny (średnia na Metacritiku krąży między 91-92), a potem podbiła serca graczy. Nasze również.

Phil Spencer, szef Xboksa, pochwalił się w swoich mediach społecznościowych imponującymi liczbami, jakie wykręciła gra. Forzę Horizon 5 miało uruchomić ponad 4,5 miliona osób, co jest wynikiem trzykrotnie większym niż poprzednia odsłona wyścigów. Wyliczenie dotyczy graczy konsolowych, pecetowych i tych, którzy po tytuł sięgnęli za pomocą cloud gamingu.

Spencer przyznał również, że to największa premiera w historii Xbox Game Studios.

Warto dodać, że Forza Horizon 5 zadebiutowała 9 listopada i w dniu premiery była dostępna dla wszystkich abonentów usługi Xbox Game Pass.

Twórcy mają zatem powody do fetowania, ale bal na pewno nie potrwa zbyt długo. Teraz przed nimi najtrudniejsza część pracy, czyli utrzymanie uwagi graczy przy tytule. Nie jest żadną tajemnicą, że Forza Horizon 5 ma być produkcją na lata. Kolejne aktualizacje i dodatki są zatem kwestią czasu.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)