Forza Horizon 5 się rozpędza. To największy hit w historii konsoli Xbox

Forza Horizon 5 się rozpędza. To największy hit w historii konsoli Xbox

Forza Horizon 5
Forza Horizon 5
Źródło zdjęć: © Forza Horizon 5
19.11.2021 13:06

Forza Horizon 5 nie tylko jest mocnym pretendentem do tytułu najlepszej gry 2021 roku, ale spokojnie może stawać w szranki w kategorii najpopularniejszej produkcji. Licznik cały czas bije.

Microsoft ma co świętować. Forza Horizon 5 wykręciła właśnie liczbę 10 milionów użytkowników, którzy sięgnęli po grę. A to, jak podawał gigant przy okazji poprzedniego rekordu, najlepszy wynik w historii wszystkich konsol Xbox i (przede wszystkim) abonamentu Xbox Game Pass. Dodajmy, że bariera 10 milionów pękła po tygodniu od premiery Forzy Horizon 5.

I oczywiście racje mają ci, którzy wskażą na przecenę subskrypcji Game Passa, towarzyszącej premierze gry. Zgodzić się należy również ze stwierdzeniem, że nie wiadomo ile osób realnie kupiło FH5, a ile dołączyło do abonamentu.

Trudno zatem szacować ile Microsoft na grze zarobił. Nie da się jednak polemizować z tym, że usługa Xbox Game Pass, która umożliwia grę nie tylko na konsolach Xbox One, Xbox Series X|S, ale również na pecetach, otrzymała po raz kolejny fenomenalną reklamę.

Warto również dodać, że Forza Horizon 4 osiągnęła pułap 10 milionów graczy dopiero 8 miesięcy po swojej premierze. Po pierwszy tygodniu było ich 2 miliony.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)