Fortnite Impostors to plagiat? Oskarżenia ze strony twórców Among Us

Fortnite Impostors
Fortnite Impostors

18.08.2021 13:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fortnite Impostors dopiero zadebiutowało, a już doczekało się swojej małej afery. Twórcy Among Us oskarżają Epic Games o plagiat. Na Twitterze rozgorzała dyskusja na temat tego, czy podobieństwa między Impostors a hitem 2020 roku są przypadkowe.

Twórcy Among Us zwracają na Twitterze uwagę na nadmierne podobieństwa Fortnite Impostors do ich najpopularniejszej produkcji. Victoria Tran, która jest odpowiedzialna za kontakt ze społecznością Among Us zabrała głos w tej sprawie.

- Nie ma nic złego w kopiowaniu mechanik gier, tego nie należy ograniczać. Ale czy nie można było użyć innych motywów lub terminologii, żeby było bardziej interesująco?

Programista Gary Porter jest nieco bardziej bezwzględny. W swoich tweetach zwraca uwagę na to, że poza samym konceptem gry, którego pomysłodawcami oczywiście nie są ludzie ze studia InnerSloth, Epic skopiował lokacje umieszczone w grze. Podobieństwa na mapie obu tytułów są oczywiste.

Porter ironizuje, mówiąc, że twórcy Fortnite Impostors przynajmniej obrócili dwa pomieszczenia i dodali jedną ścieżkę, publikując tym samym nieco zmodyfikowaną mapę z Among Us.

Podobieństwo jest widoczne na pierwszy rzut oka. Tak jak sam tytuł Fortnite Impostors nawiązuje bezpośrednio do postaci sabotażysty z Among Us, tak samo mapa nowego trybu strzelanki od Epic Games jest aż zbyt podobna do produkcji InnerSloth. Może lepiej było zostać przy battle royale?

Na ten moment nie wiadomo, czy twórcy Among Us będą chcieli w jakiś sposób pchnąć tę sprawę, na przykład wytaczając sprawę sądową. Jest to mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę jak ogromnym przedsiębiorstwem jest Epic i jak małe wydaje się w porównaniu z nim studio InnerSloth.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)