FIFA 22. Pierwsza kobieta w roli komentatorki. W końcu!

Strona głównaFIFA 22. Pierwsza kobieta w roli komentatorki. W końcu!
22.07.2021 13:38
Alex Scott
Alex Scott
Źródło zdjęć: © PA Images via Getty Images | Mike Egerton - PA Images

Rola pionierki przypadła Alex Scott, a więc niegdyś reprezentantce Anglii, a teraz utalentowanej dziennikarce sportowej.

bEqDEPKd

Nawet jeśli nie interesujecie się żeńską piłką nożną, ale graliście w Fifę 16 lub Fifę 17, mogliście się na Alex Scott natknąć. Już wtedy bowiem EA Sports dodało kobiecie reprezentacje piłkarskie do serii, a był to czas kiedy sportsmenka była aktywną zawodniczką.

W barwach Anglii zagrała 140 razy, walczyła m.in. o medale podczas Igrzysk Olimpijskich 212. Pierwsze piłkarskie kroki stawiała w Arsenalu Londyn, gdzie przez wiele lat zajmowała pozycję prawej obrony.

Dariusz Szpakowski nie pojawi się w FIFA 22? Kto go zastąpi?
Dariusz Szpakowski nie pojawi się w FIFA 22? Kto go zastąpi?
bEqDEPKf

Po przejściu na emeryturę zajęła się dziennikarstwem sportowym i z marszu stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ekspertek piłkarskich, komentując nie tylko żeński football, ale również rozgrywki brytyjskiej Premiere League. Teraz wcieli się w zupełnie nową rolę komentatorki w FIFA 22.

Włączenie anglojęzycznej komentatorki do FIFA jest ogromną zmianą. Wpływ, jaki będzie miało to wydarzenie, jest po prostu stratosferyczny. To wielka chwila dla mnie prywatnie, jak i zawodowo. Jestem pierwszą anglojęzyczną kobietą, która wystąpi w FIFA, ale z pewnością nie będę ostatnią.

Mówi sama Alex Scott, dzieląc się informacją m.in. na swoim Instagramie.

Nam nie pozostaje nic innego, jak głośno EA Sports przyklasnąć, pani Scott pogratulować i wymownie spojrzeć w kierunku rodzimego oddziału Electronic Arts. Wasz ruch EA.

bEqDEPLb