Epic Games utarło nosa Apple. Fortnite epicko powraca na iOS

Epic Games utarło nosa Apple. Fortnite epicko powraca na iOS
Źródło zdjęć: © Epic Games
Konrad Siwik

15.01.2022 12:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fortnite wraca do iOS, ale nie do App Store. Dzięki usłudze streamingu gier GeForce Now firmy Nvidia, użytkownicy urządzeń mobilnych z systemami iOS i Android będą mogli zagrać w Fortnite poprzez grę w chmurze.

Fortnite nie był dostępny na urządzeniach z systemem iOS od sierpnia 2020 roku, kiedy to został wyrzucony z App Store za próbę ominięcia przez Epic Games 30-proc. prowizji na zakupy w aplikacji należącej do Apple.

Następnie deweloper pozwał giganta z Cupertino, twierdząc, że firma jest monopolistą, który narusza przepisy antymonopolowe. We wrześniu, sąd w Kalifornii orzekł, że Apple nie może zabronić twórcom gier dodawania linków do alternatywnych płatności poza App Store.

Apple ostatecznie i tak miał przewagę w orzeczeniu. Sąd stwierdził, że firma technologiczna – wbrew twierdzeniom Epic – nie działała jako monopolista.

Prezes Epic Games Tim Sweeney ujawnił, że Apple odrzuciło również prośbę firmy o przywrócenie konta deweloperskiego Epic. Miało to uniemożliwić Fortnite powrót do App Store po batalii sądowej między Epic i Apple. Aż dotąd.

Fortnite wraca na iOS dzięki Nvidia

Po ponad rocznej nieobecności w App Store, Fortnite powraca na urządzenia z systemem iOS. Jednak hit firmy Epic Games nie powróci do sklepu Apple. Zamiast tego będzie można w niego grać za pośrednictwem przeglądarki Safari, dzięki usłudze strumieniowania gier GeForce Now firmy Nvidia.

Firmy Nvidia i Epic ogłosiły, że pracują nad stworzeniem obsługiwanej dotykiem wersji gry Fortnite na urządzenia mobilne, w którą będzie można grać w chmurze. Zamknięta, ograniczona czasowo beta Fortnite na urządzenia mobilne zostanie uruchomiona za pośrednictwem GeForce Now w przyszłym tygodniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)