Epic Games Store rozdaje hit! Prawdziwa perełka za darmo

Epic Games Store rozdaje hit! Prawdziwa perełka za darmo

Epic Games Store
Epic Games Store
Źródło zdjęć: © Epic Games Store
01.10.2021 08:46

Epic Games Store znów rozdaje gry za darmo. Tym razem w ofercie pojawił się naprawdę mocny tytuł, czyli jedna z najlepszych, a na pewno najpopularniejszych gier strategicznych, które wydano do tej pory. Oferta, jak zwykle, ograniczona jest czasowo.

Epic Games Store w tym tygodniu przygotował dla swoich klientów bardzo interesującą ofertę. Europa Universalis IV za darmo to przyjemny prezent dla każdego. Choć strategie Paradox Interavtive są specyficzne i nie każdemu przypadają do gustu, to nie sposób ich nie doceniać.

Europa Universalis IV to jedna z najpopularniejszych gier strategicznych, która od lat cieszy się ogromną popularnością wraz z takimi hitami jak seria Crusader Kings, Total War czy Cywilizacja. Wystarczy spojrzeć na średnią ilość graczy EU4 w poszczególnych miesiącach. Ostatni raz liczba grających spadła poniżej 14 tysięcy w listopadzie 2020. A warto zaznaczyć, że gra swoją premierę miała w roku 2013.

Europa Universalis IV pozwala na przejęcie władzy nad jedną z 250 nacji i poprowadzenie jej przez dzieje historii. Gra jest dość skomplikowana, co jest jednocześnie jej zaletą, jak i wadą. Zaletą, ponieważ pozwala ona na długą zabawę i powtarzanie kolejnych podejść do tytułu, za każdym razem prowadząc grę w innym kierunku, wykorzystując inne mechaniki.

Złożoność EU4 jest też wadą gry, ponieważ sprawia, że ma ona wysoki próg wejścia i wymaga dość dużego zaangażowania. Z pewnością nie jest to gra, w której "z marszu" można osiągać prawdziwe sukcesy.

Grę można odebrać w sklepie Epic Games do 7 października.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)