EA na sprzedaż? Plotki mówią, że zainteresowani są giganci branży

EA na sprzedaż? Plotki mówią, że zainteresowani są giganci branży

Siedziba Electronic Arts
Siedziba Electronic Arts
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons
22.05.2022 11:07

Jeszcze niedawno EA zapewniało, że nie planuje sprzedaży firmy ani połączenia z innymi podmiotami. Jednak w ostatnich dniach coraz częściej mówi się o tym, że rozmowy na temat potencjalnego przejęcia mogą trwać.

EA to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych wydawców. Spod ich skrzydeł wyszły m.in. serie Battlefield, FIFA czy takie gry jak Jedi Fallen: Order oraz Apex Legends. Pomimo wzlotów i upadków, firma w ostatnich latach raczej nie może mówić o wielkich sukcesach finansowych. Biorąc pod uwagę to oraz coraz powszechniejszą konsolidację branży, pomysł sprzedaży firmy lub połączenie się z inną nie brzmi wcale niedorzecznie.

Serwis Puck, na który powołuje się również Kotaku, dotarł do informacji, z których wynika, że EA miałoby prowadzić rozmowy z gigantami branży elektronicznej i rozrywkowej. Ponoć zainteresowani kupnem mieliby być Amazon, Apple a także Disney. Wiadomo również, że wcześniej rozważano połączenie z NBC Universal, ale rozmowy zostały wstrzymane ze względów finansowych.

Zdaniem dziennikarzy Puck, szefostwo EA miałoby "aktywnie dążyć" do sprzedaży firmy. Rozmowy na ten temat miały zostać przyspieszone niedługo po tym, jak Microsoft ogłosił przejęcie Activision Blizzard. EA podobno jest przede wszystkim zainteresowane fuzją, która pozwoliłaby Andrew Wilsonowi pozostać na stanowisku dyrektora generalnego połączonej firmy.

Jednak samo EA nie potwierdza plotek. W komentarzu dla Kotaku firma podkreśla, że "jest dumna z portfolio niesamowitych gier, zbudowanych wokół potężnych IP". "Przed nami bardzo świetlana przyszłość", podkreśla rzecznik prasowy. Ani Disney, ani Apple czy Amazon nie wypowiedziały się w sprawie rzekomego zainteresowania kupnem lub fuzją z EA.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)