Microsoft na drodze do przejęcia Activision Blizzard. Akcjonariusze wyrażają zgodę

Microsoft na drodze do przejęcia Activision Blizzard. Akcjonariusze wyrażają zgodę

Microsoft przejmuje Activision Blizzard (Photo Illustration by Rafael Henrique/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Microsoft przejmuje Activision Blizzard (Photo Illustration by Rafael Henrique/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
29.04.2022 14:12, aktualizacja: 23.05.2022 13:24

Wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. Akcjonariusze Activision Blizzard wyrazili zgodę na przejęcie firmy przez Microsoft. To kolejny krok, który pozwoli ostatecznie sfinalizować transakcję.

Do ostatniej chwili nie było wiadomo, jak zachowają się akcjonariusze. Ziarno niepewności zostało zasiane poprzez doniesienia i spekulacje, z których wynikało, że mogą oni, potencjalnie, zablokować przejęcie firmy przez Microsoft. Tak się jednak nie stało.

Jak czytamy na łamach Business Wire, posiadacze 98 proc. udziałów wyrazili zgodę na fuzję z Microsoftem. Do zakończenia operacji dość daleka droga, a całość powinna zakończyć się 30 czerwca 2023 roku. Bobby Kotick skomentował całą sprawę:

Dzisiejszy głos poparcia ze strony naszych akcjonariuszy potwierdza nasze wspólne przekonanie, że w połączeniu z Microsoftem będziemy jeszcze lepiej przygotowani do tworzenia wielkiej wartości dla naszych graczy, jeszcze większych możliwości dla naszych pracowników oraz do kontynuowania naszego dążenia do stania się inspirującym przykładem przyjaznego, pełnego szacunku i integracyjnego miejsca pracy.

Dyrektor generalny Activision Blizzard

Teraz pozostaje "jedynie" czekać na decyzję Federalnej Komisji Handlu, która, jak już informowaliśmy, ma zamiar "przyjrzeć się" tej całej sprawie, co może przełożyć się na bliżej nieokreślone opóźnienia.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)