Dziwna cisza wokół E3. Imprezy w USA nie będzie, edycja online w przygotowaniu

Dziwna cisza wokół E3. Imprezy w USA nie będzie, edycja online w przygotowaniu

Targi E3 w 2019 roku
Targi E3 w 2019 roku
Źródło zdjęć: © Getty Images | ESPAT Media
Barnaba Siegel
01.03.2021 13:58

Oczywiste wydaje się, że największe imprezy 2021 roku odbędą się znów w wersji cyfrowej. Ale w przypadku E3 bardziej smuci milczenie organizatorów.

Jak donosi forum Resetera, odpowiedzialny za duże wydarzenia, targi i turystykę wydział w Los Angeles opublikował listę imprez na 2021 rok. E3 tam widnieje, ale z wyraźnym dopiskiem: "Skasowane wydarzenie na żywo".

I nie byłoby to żadną zaskakującą informacją, gdyby nie dopisek obok, który potwierdza, że Entertainment Software Association jednak coś szykuje.

344045546203726933

Piszę "jednak", bo ze związanymi z E3 stronami i mediami społecznościowymi bije niepokojąca, żeby nie powiedzieć grobowa pustka. Oficjalna strona targów E3 to wideo w tle z datą "2019" oraz rozpiska różnych wydarzeń, które już odbyły się w 2020 roku.

Na Facebooku ostatni wpis pochodzi z 17 marca i dotyczy zbiórki charytatywnej o wymownej nazwie "Goodbye to 2020 For Good" ("Pożegnajmy 2020 na dobre). Na Instagramie to samo, na YouTubie jeszcze gorzej.

Dopiero profil na Twitterze dostarcza jasne, choć mało oficjalne w swoim tonie potwierdzenie, że coś się dzieje. I że mamy oczekiwać "dużych newsów" wkrótce (aż się włącza hype alert). Pisaliśmy również na Polygamii, że organizatorzy mają ponoć rozsyłać informację o E3 2021 do twórców i wydawców gier.

Swoją drogą to niezbyt rozsądne, aby puszczać takie wpisy z fragmentem "Metal Gear Solid".

Ale czy w tym roku posypią się zapowiedzi AAA i soczyste gameplaye, czy nie, i tak bardzo czekam na po prostu zrobioną z rozmachem imprezę. I zrealizowaną fachowo w studiu, a nie łapaną kamerką od laptopa na tle domowej biblioteczki. To sympatyczne momenty w codziennych, biznesowych spotkaniach, ale nie jako substytut oczekiwanej od roku wielkiej gali.

O ile ktoś jeszcze w branży na taką wielką galę czeka.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)