Dying Light 2 budzi kontrowersje. Włosi nie mają litości

Dying Light 2 od Techlandu zaliczył wyjątkowo udaną premierę. W pierwszym dniu na rynku gra znalazła się wśród najpopularniejszych tytułów na Steam, a jej oceny w większości były pozytywne. Włosi mają jednak inne zdanie na temat polskiej produkcji.

Dying Light 2
Dying Light 2
Źródło zdjęć: © Techland

Dying Light to z pewnością dla Techlandu powód do dumy. Gracze nie mogli doczekać się premiery polskiej produkcji, a ta spełniła większość pokładanych w niej nadziei. Efektem jest ogromna popularność gry na Steam i oceny, które w większości były pozytywne. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z tego, co gra oferuje. Szczególnie widać to po Włochach.

W Dying Light 2 brakuje bowiem włoskiego dubbingu. I brak ten bardzo zabolał mieszkańców Półwyspu Apenińskiego. Ból był tak duży, że przeprowadzono akcję "review bombingu", czyli masowego wystawiania negatywnych ocen w serwisie Metacritic.

Podczas gdy na Steam 81 proc. ocen Dying Light 2 jest pozytywnych, w serwisie metacritic.com użytkownicy ocenili grę co najwyżej przeciętnie - średnia ocen na poziomie 5,8 to nie szczyt marzeń. Obecnie wartość ta i tak jest już nieco wyższa, ponieważ na spam negatywnymi ocenami Włochów odpowiedziano pozytywnymi opiniami. Jednym z wymienianych plusów gry jest... brak włoskiego dubbingu.

Najwidoczniej społeczność skupiona wokół Dying Light 2 lubi się ze sobą droczyć. Podczas gdy Włosi piszą o tym, że "jeden z najważniejszych krajów na świecie, Włochy, ze starożytną znaną literaturą, poezją, sztuką, historią, modą, samochodami, słońcem, morzem, pięknymi, zapierającymi dech w piersiach widokami" został zignorowany, reszta świata odpowiada, że decyzja o braku włoskiego dubbingu jest "10/10" podobnie zresztą jak hawajska z sosem.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.