Zmien skórke
Logo Polygamii

Dwóch i Ten Trzeci - Michał Staniszewski (Plastic). O nadchodzącym Bound, lekcjach z Datury, współpracy z Sony i wirtualnej rzeczywistości

Witamy w nowym roku! Pierwszym gościem w pierwszym podcascie nagranym już w 2016 był Michał Staniszewski - który miał do powiedzenia wiele ciekawych rzeczy.

Michał odgrywa kluczową rolę w studiu Plastic. Co prawda zlokalizowana w Łodzi firma nie eksponuje się w przestrzeni publicznej, więc być może nie do końca kojarzycie, o jakie studio chodzi, ale Michał i jego współpracownicy to nie byle kto. Na co dzień współpracują oni bowiem z czołowym studiem Sony (Santa Monica Studios, twórcy m.in. serii God of War), tworząc gry na platformy PlayStation. Gry oryginalne, które trudno porównać do jakichkolwiek innych tytułów. Mowa o Linger in the Shadows oraz Daturze, które pojawiły się na PlayStation 3, a także Bound, które zadebiutuje w tym roku na PlayStation 4.

W odcinku rozmawiamy naturalnie o wszystkich tych grach, o tym, jak rozwijało się na przestrzeni lat Plastic oraz w jaki sposób studio trafiło pod skrzydła Sony. Zahaczamy też o inne kwestie, choćby związane z projektowaniem gier czy obecnej kondycji branży, a także zastanawiamy się nad potencjałem urządzeń do wirtualnej rzeczywistości, nie tylko w kontekście gier.

Przy okazji polecamy Wam zaprzyjaźniony program Przegrani, w którym Michał regularnie bierze udział. Warty uwagi jest choćby ostatni odcinek, w którym kilkunastu przedstawicieli branży pod przewodnictwem Tomasza Gopa podsumowywało miniony rok.

Jeżeli z YouTubem Wam nie po drodze, to…

Podcast pobierzecie tutaj.

Jesteśmy również na iTunes!

Jeśli chcielibyście usłyszeć w podcaście konkretną osobę – twórcę gier, dziennikarza growego, przedstawiciela studia, e-sportowca czy kogokolwiek z branży gier – dajcie znać. Ewentualnie pytania do niej również będą mile widziane.

Chcecie być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się wokół naszego podcastu? Nic prostszego, wystarczy polubić nasz profil na Facebooku i zasubskrybować nasz kanał na YouTube. Chcielibyście skontaktować się z nami mailowo?

Piszcie na: dwochitentrzeci@gmail.com

Adrian Palma

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry