Druga młodość legendy. "Plemiona" trafiły na Steam

"Plemiona" trafiły na Steama
"Plemiona" trafiły na Steama
Źródło zdjęć: © InnoGames
Łukasz Michalik

13.11.2020 19:40, aktual.: 02.03.2022 09:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Masz za dużo czasu? Uwielbiasz przyglądać się rosnącej trawie? W takim razie uśmiechniesz się szeroko na wieść, że 17 lat od debiutu na platformę Steam trafiła – w końcu! – legendarna gra "Tribal Wars". Czyli, w wersji dla polskich graczy, "Plemiona".

O takich grach mówi się, że nie trzeba ich przedstawiać. Nawet, jeśli kogoś dziwnym zrządzeniem losu ominęła fascynacja przeglądarkowymi MMO, to prawdopodobnie tytuł jednej z nich obił mu się o uszy. "Tribal Wars" albo "Plemiona" to dzieło niemieckiego studia InnoGames, rzucające nas w umownie potraktowane, średniowieczne realia.

Zadaniem gracza jest założenie osady, rozbudowa zaplecza i tworzenia armii, używanych następnie do najazdów na innych graczy. W praktyce to tytuł, który – zwłaszcza na nieco późniejszym etapie rozgrywki – idealnie nadaje się na czas jesiennego, pandemicznego lockdownu. Dlaczego? Bo sprowadza się do czekania.

Na zebranie surowców, na koniec budowy, na dotarcie armii do celu. W zasadzie na wszystko, co popycha rozgrywkę do przodu, choć bardziej niecierpliwi albo ambitni mają do dyspozycji możliwość zdynamizowania rozgrywki za pomocą tzw. Punktów Premium. Płatnych, rzecz jasna.

Tribal Wars Steam Launch Trailer

Brzmi prosto i banalnie? Być może, ale debiutujące w 2003 roku "Plemiona" okazały się niezwykle wciągające, przykuwając do ekranów kolejne pokolenia entuzjastów na długie godziny.

Albo raczej dni, tygodnie i miesiące, bo to odpowiedniejsza skala czasowa dla tego typu zabawy (choć są także dostępne szybkie tryby rozgrywki). O skali popularności dobitnie świadczy, że "Plemiona" i kilka innych gier InnoGames w 2017 roku miały 200 mln aktywnych użytkowników.

Gdy dodamy do tego, że wokół gry powstała spora społeczność polskich graczy, jedynym, co może budzić zdziwienie to fakt, że tytuł trafił na platformę Steam tak późno. Lepiej późno niż wcale – głosi stare powiedzenie. Tak jest i w tym przypadku - od 12 listopada 2020 r. poza przeglądarką i wersjami mobilnymi "Plemiona" są dostępne także dla użytkowników Steama.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)