Ile kosztują wszystkie gry na Steamie? Istnieje algorytm, który nam to wyliczy

Pewnie nigdy się nad tym nie zastanawialiście, ile mogłyby kosztować wszystkie gry dostępne w bibliotece Steama (ja nie). Ale jak już to rozważamy, to z pewnością jest to kwota, która rozpala wyobraźnię. Korzystając z polskiej waluty, musielibyśmy przeznaczyć już sześciocyfrową sumę.

Ile kosztują wszystkie gry na Steamie? Istnieje algorytm, który nam to wyliczy
Arkadiusz Stando

15.09.2020 | aktual.: 15.09.2020 18:01

Według serwisu SteamSpy, w bibliotece Steama znalazło się już ponad 40 tysięcy gier. A te, jak wiadomo, kosztują czasem 5, czasem 50 a czasem 200 zł. Przy średniej wartości 100 zł można by spekulować, że wszystkie produkcje będą łącznie warte 400 tysięcy złotych. Okazuje się, że jednak znacznie więcej.

Od 25 kwietnia 2017 roku witryna internetowa steam.seewang.me pozwala sprawdzić łączną wartość wszystkich dostępnych na Steamie gier. Aktualnie wynosi ona 523940,86 dolarów po obniżkach oraz 536568,08 dolarów - jeżeli weźmiemy pod uwagę pełną cenę produktów. Nie jest to zaskakujące, ale w ciągu trzech lat widzimy, jak cena wszystkich gier wzrosła o około 300 tysięcy dolarów. To jest imponujący wynik.

Obraz

Na wykresie możecie zauważyć krótkotrwałe spadki wartości wszystkich gier. Chyba wszyscy doskonale wiemy, skąd one się biorą. To te dni w roku, kiedy Steam robi wielkie wyprzedaże. Jak widać, podczas ostatniej letniej wyprzedaży, cena wszystkich dostępnych produkcji wynosi 333759,63 dolarów, co przekłada się na średnią obniżkę cen o 35,48 proc. w stosunku do ich oryginalnej wartości, która wynosiła 517294,14 dolarów.

Twórcą tej strony internetowej jest Chenggang Wang. Zainspirowała go inna witryna "Buyofallsteam", której nie aktualizowano od 2014 roku. Postanowił stworzyć więc API, które pozwala przeskanować cały sklep Steama, w tym gry, programy, DLC i wszystkie inne dostępne w nim przedmioty, a następnie podaje ich łączną wartość.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.