Coś się rusza w sprawie PS Now dla Polski? Mam nadzieję!

Coś się rusza w sprawie PS Now dla Polski? Mam nadzieję!

PlayStation Now
PlayStation Now
Źródło zdjęć: © Sony
Barnaba Siegel
20.05.2021 12:40

Gry-Online podzieliło się informacją, że wpadło na polską zakładkę PS Now w sklepie PlayStation. A to się ładnie zbiega z niedawnym wprowadzeniem do nas Video Passa i plotkami od David Jaffe, którymi żył niedawno cały internet.

"PlayStation Now: Uzyskaj dostęp do setek niesamowitych gier na żądanie na PlayStation 5, PS4 lub na komputerze - nowe gry dodawane są co miesiąc. Już dziś rozpocznij bezpłatny okres próbny" - taki komunikat pojawił się na oficjalnej stronie PlayStation Store stronie w miejscu, w którym teraz widnieje inna treść i zupełnie inna grafika (obrazek niżej).

PS Plus
PS Plus© PlayStation Store

PS Now wchodzi zatem do Polski? Gry-Online już otrzymały informację od polskiego oddziału firmy, że "wzmianka o usłudze znalazła się na polskiej stronie PlayStation przez pomyłkę". Sprawa wyjaśniona?

Nie mówimy o błędzie ortograficznym czy źle wpisanej cenie, tylko całkiem nowej karcie z polską treścią dotyczącą PS Now. Czyli elementem, który ktoś specjalnie musiał przygotować. Oczywiście możliwe, że koncert przyjął odgórną zasadę, że na wszelki wypadek tłumaczy wszystko na każdy język i na wszelki wypadek ma planszę z PS Now.

Nie da się jednak nie skojarzyć tego wszystkiego z dwoma faktami. Po pierwsze - Sony wyraźnie eksperymentuje z nowymi funkcjami swojego abonamentu PS Plus, dziś zdecydowanie mniej atrakcyjnego od Xbox Game Passa. W kwietniu rozpoczęto pilotażowy program, i to wyłącznie w Polsce, usługi PlayStation Plus Video Pass ze streamingiem filmów dla subskrybentów (lista tytułów tutaj).

Po drugie - świat obiegła plotka od Davida Jaffe, twórcy serii "God of War", o tym, że Sony rzekomo szykuje odpowiedź na Game Passa. W rozmowie z Polygamią Jaffe wyjaśnił, że nie miał tego w 100 proc. na myśli, ale jego wnioski nie są od tego dalekie.

- Moim zdaniem Sony musi mieć odpowiedź na Game Passa i wierzę, że PS Now ma potencjał, by czymś takim się stać. (...) Wiem, że faktycznie w Sony nadchodzą pewne, fajne zmiany, ale nie mam pewności, czy będą faktycznie bliźniaczą usługą dla Game Passa - mówił Jaffe.

Twórca dodał, że "logika nakazywałaby sądzić, iż PlayStation faktycznie doczeka się takiego abonamentu, jak ma Microsoft", a ważnych ogłoszeń w tych kwestiach powinniśmy spodziewać się niedługo, możliwe, że w okolicach E3 2021.

Drogie Sony, błąd czy nie - czekamy na PS Now! Abonament jest potrzebny, a wizja streamowania starych gier z PS2 i PS3 niezwykle kusząca.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)