Sony będzie miało swojego Game Passa? "Wyczekujcie newsów"

Sony będzie miało swojego Game Passa? "Wyczekujcie newsów"

Xbox PlayStation
Xbox PlayStation
Źródło zdjęć: © Getty Images | Christian Petersen
Barnaba Siegel
04.05.2021 12:56

Media obiegła plotka, że Sony przygotowuje swoją odpowiedź na Xbox Game Pass. Skąd takie informacje? Ich źródłem miał być David Jaffe, który rzekomo "wygadał się" podczas podcastu. Jak się można było domyślać - było trochę inaczej.

Informacja o tym, że Sony szykuje swój abonament, miała paść w ramach nagrania na kanale youtube'owym Jaffego. Mając okazję porozmawiać z branżową legendą, nie omieszkaliśmy zapytać także o potencjalnie nowy abonament na PlayStation.

- Bez urazy, ale chyba wiele tych osób niespecjalnie skupiło się na tym, co mówiłem w tym nagraniu. A powiedziałem dwie różne rzeczy. Po pierwsze - moim zdaniem Sony musi mieć odpowiedź na Game Passa i wierzę, że PS Now ma potencjał, by czymś takim się stać - powiedział nam Jaffe. Dodajmy, że PS Now to streamowanie starszych gier z katalogu PlayStation, a usługa w Polsce nie jest dostępna.

- Po drugie - mówiłem, że wiem, że faktycznie w Sony nadchodzą pewne, fajne zmiany, ale nie mam pewności, czy będą faktycznie bliźniaczą usługą dla Game Passa. Ale w mediach połączono te dwie odrębne myśli w jedną.

Jaffe dodaje jednak, że logika nakazywałaby sądzić, że PlayStation faktycznie doczeka się takiego abonamentu, jak ma Microsoft.

- Oczekuję, że latem 2021, może w okolicach E3, Sony będzie miało duże ogłoszenie. Nie wiem, jak nazwą nową usługę, ale będzie to coś w stylu "PlayStation Plus 2.0". Prawdopodobnie będzie zawierało serwis filmowy, tak jak ten, który uruchomiono u was w Polsce. Jest też plotka, że będzie miało pełną wsteczną kompatybilność dla PS3 i PS Vita, dlatego właśnie mieli zamknąć sklepy dla tych konsol.

- Rozumiem, że nie będą w stanie wrzucać tam swoich wielkich ekskluzywnych produkcji, ale uważam, że powinni generalnie zacząć zamieszczać tam więcej różnych gier w dniu ich premiery. I przyzwyczaić fanów do tego, że ich ekskluzywne gry ostatecznie kiedyś dołączą co PS Plusa czy PS Now. Tak jak kinowe filmy w końcu wpadają do streamingu.

Developer dziwi się, że gracze, zwłaszcza ci hardkorowi, są tak bardzo oporni wobec subskrypcji na gry. "Tak jakby Game Pass zwiastował koniec gier".

- Dla mnie jest wprost przeciwnie. Game Pass jest genialny. To dla mnie przykład tego, jak w przyszłości będzie wyglądała ta branża. To jednocześnie powrót do tego, jak wszystko wygląda dawniej, gdy chodziliśmy do wypożyczalni VHS-ów. "Co to jest? 'Hellraiser'? Spoko, wypożyczę sobie. O rany, ten film zmienił moje życie!". Tego typu usługi przywrócą ten sam poziom łatwości w odkrywaniu nowości.

Jednocześnie twórca "God of Wara" zauważa wyraźną różnicę w kwestii dużych tytułów, jakie dostarcza Sony i Microsoft.

- Uwielbiam to, co Xbox robi z Game Passem. Uważam, ze Phil Spencer to niesamowity lider i wizjoner. Ale uważam też, że mają cholernie duży problem z zarządzaniem swoimi zespołami developerskimi. To z pewnością się zmieni - dodaje Jaffe, choć przyznaje, że to niewiarygodne, iż Xbox Series X wystartował bez mocnego, dedykowanego mu tytułu.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)