CD Projekt Red zwraca kasę. A gracze? Narzekają, że ktoś blokuje im grę

CD Projekt Red poinformowało, że zwróci pieniądze niezadowolonym graczom. Dodali, że zrobią to z własnej kieszeni. Co na to gracze? Irytują się, że po zwróceniu gry, tracą do niej dostęp.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Źródło zdjęć: © Polygamia.pl

20.12.2020 | aktual.: 02.03.2022 22:41

"Cyberpunk 2077" tymczasowo wyleciał z PlayStation Store. CD Projekt Red sytuację uzgodniło z Sony i obie strony twierdzą, że gra wróci tam, tak szybko, jak to tylko możliwe. Z kolei Microsoft zapewnia: u nas ze zwrotami nie ma problemu, ale nikt niczego nie usuwa.

Naprzeciw niezadowolonym graczom wychodzą również sami twórcy. Zrobili to jeszcze 14 grudnia, przepraszając w otwartym liście i zapewniając: jeżeli ktoś jednak nie jest zadowolony z "Cyberpunk 2077", może poprosić o zwrot kosztów.

Jest drobny haczyk. Maile w tej sprawie można wysyłać na adres helpmerefund@cdprojektred.com. Skrzynka będzie dostępna dla graczy do 21 grudnia 2020 r. Jeżeli jesteście zatem rozczarowani – sugerujemy pośpiech.

Warto jednak przy tym zaznaczyć, że zwrot pieniędzy za grę oznacza utratę do niej dostępu. Logiczne? Jak się okazuje – nie dla wszystkich. Na taki post natknął się chociażby Tom Warren z Verge.

I takich komentarzy – o dziwo – jest w sieci znacznie więcej. A więc dla jasności: jeżeli oddajesz towar, możesz liczyć na zwrot pieniędzy, ale tracisz do produktu dostęp. Znika z twojej konsoli. Tak jak znika z twojej półki jeśli odnosisz grę do sklepu. Nazwijmy to biletem w jedną stronę.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
cyberpunk 2077cyberpunkcd projekt red
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.